Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly fot. Grzegorz Wajda

Koulibaly wciąż łączony z Man City! Młody talent trafi do Napoli?

Najnowsze doniesienia włoskich mediów wskazują, że niebawem może dojść do wymiany zawodników między Manchesterem City a SSC Napoli. Do klubu z Premier League miałby się udać Kalidou Koulibaly. Z kolei szeregi włoskiej drużyny miałby zasilić Eric Garcia.

Czytaj dalej…

Znany włoski dziennikarz sportowy Gianluca Di Marzio twierdzi, że działacze Azzurrich są w trakcie poszukiwania zawodnika, który mógłby wzmocnić ich defensywę. Po tym, jak ostatecznie Gabriel nie dołączy do teamu z Kampanii, skomplikowała się nieco sytuacja przedstawiciela Serie A na tej płaszczyźnie.

Transfer blisko, a jednak daleko?

Odnotujmy, że prezydent klubu z Kampanii Aurelio De Laurentiis zdążył już dać do zrozumienia, że reprezentant Senegalu w osobie Koulibaly’ego może tego lata odejść z Napoli. Pod warunkiem jednak, że pojawi się chętny, który będzie mógł sobie pozwolić na wyłożenie określonej kwoty za piłkarza.

Niewykluczone natomiast, że pomocną dłoń w celu sfinalizowania transakcji z udziałem Koulibaly’ego wyciągnie do włoskiej ekipy Manchester City. Sternicy wicemistrzów Anglii są podobno gotowi w ramach rozliczenia za rosłego defensora oddać w zamian Erica Garcię do Napoli.

Ciekawy wariant na horyzoncie

19-letni piłkarz jest wychowankiem FC Barcelony, który do Man City dołączył w 2017 roku. Z kolei latem 2019 roku zawodnik znalazł się w kadrze pierwszego zespołu Obywateli. Jak na razie w koszulce The Citizens piłkarz zaliczył 23 spotkania, notując w nich jedną asystę.

Komentarze