Xherdan Shaqiri
Xherdan Shaqiri fot. Alexandr Kryazhev / Sputnik/ Hepta / Sport Pi

Kolejny przypadek koronawirusa w Liverpoolu

Xherdan Shaqiri jest kolejnym zawodnikiem Liverpoolu, który uzyskał pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem. Piłkarz przechodził badania po dołączeniu na zgrupowanie reprezentacji Szwajcarii przed zbliżającymi się spotkaniami z Chorwacją, Hiszpanią i Niemcami.

Czytaj dalej…

O sytuacji w oficjalnym komunikacie poinformowała Szwajcarska Federacja Piłkarska. Czytamy w nim: “Xherdan Shaqiri uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 i pozostaje w izolacji. Środki ochronne i wymogi UEFA dotyczące drużyn narodowych zawarte w protokole UEFA są ściśle przestrzegane od samego początku. Na tej podstawie trwają obecnie rozmowy z lokalnymi władzami odpowiedzialnymi za ochronę zdrowie, dotyczące dalszej procedury’.

Kolejny przypadek w Liverpoolu

28-letni Szwajcar to już trzeci zawodnik Liverpoolu, u którego w ostatnim czasie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pozytywne wyniki testów uzyskali również Sadio Mane i Thiago Alcantara, Obaj, podobnie jak Shaqiri, pozostają obecnie na kwarantannie.

Skrzydłowy Liverpoolu był łączony z opuszczeniem klubu podczas letniego okna transferowego, ale ostatecznie pozostanie na Anfield Road przynajmniej do stycznia. W obecnym sezonie Shaqiri tylko raz pojawił się na boisku, występując od pierwszej minuty w pucharowym meczu z Lincoln City.

Komentarze