Klopp: Wynik z zeszłego sezonu nie ma znaczenia

Juergen Klopp rozdaje autografy
Juergen Klopp rozdaje autografy fot. ASInfo

Losowanie sprawiło, że Liverpool FC zmierzy się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z FC Porto. Kilka słów o nadchodzącym spotkaniu powiedział Jurgen Kloop, opiekun zespołu z Anglii, który zaznaczył, że będzie to zupełnie inne starcie niż te z sezonu 2017/2018.

Czytaj dalej…

– Z Porto graliśmy już w zeszłym roku i wiemy, że to silny i trudny przeciwnik – zaczął Klopp.

– Wynik z zeszłego sezonu może być mylący. On nie ma jednak już znaczenia, gdyż Portugalczycy to bardzo dobry zespół, który już niejednokrotnie w tym sezonie pokazał swoją jakość – dodał opiekun The Reds.

– Pierwszą rzeczą, jaką muszę zrobić przed tym spotkaniem, to upewnić się, że każdy mój zawodnik jest w stu procentach zmotywowany i szanuje przeciwnika. Możemy przegrać jeśli nie podejdziemy do tego mecz na pełnych obrotach. To jest ćwierćfinał Ligi Mistrzów, tu nie ma słabych drużyn – kontynuował niemiecki szkoleniowiec.

– Z mojego prywatnego punktu widzenia to cieszę się, że pojedziemy do Portugalii. Porto to piękne miast i jest tam znacznie lepsza pogoda niż w Anglii. To będzie dobry wyjazd – zakończył żartobliwie Jurgen Klopp.

Pierwszy mecz odbędzie się na Anfield. Mecz zostanie rozegrany 9 kwietnia. Następnie rewanż zobaczymy na Estadio da Dragao.

Komentarze