Jóźwiak: Derby interesowało się mną od grudnia

Kamil Jóźwiak
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak

Kamil Jóźwiak zrobił w środę duży krok w swojej karierze. Takim bez wątpienia jest przejście do angielskiego Derby County. Występujący w Championship klub wyłożył za reprezentanta Polski 4,4 miliona euro. Były już zawodnik Lecha Poznań nie kryje podekscytowania przenosinami do zespołu, którego menedżerem jest Holender Philipp Cocu.

Czytaj dalej…

– Bardzo cieszę się, że tutaj jestem. To kolejny krok w mojej karierze. Jestem bardzo podekscytowany i szczęśliwy – powiedział w wywiadzie udzielonym klubowej telewizji Rams TV.

Zainteresowanie od grudnia

Skrzydłowy Lecha Poznań od dłuższego czasu znajdował się pod obserwacją przedstawicieli Derby County. Sam piłkarz informacje o zainteresowaniu jego osobą otrzymał już w grudniu. – Wiem trochę o Derby, ponieważ oglądałem ich spotkania. O zainteresowaniu moją osobą z ich strony wiem od grudnia – powiedział Jóźwiak, który podpisał z Derby czteroletni kontrakt.

– Obejrzałem kilka spotkań i znam Krystiana Bielika, który jest moim przyjacielem. Rozmawiałem z nim na ten temat i powiedział, że będzie to dla mnie dobry krok. Krystiana znam od 14 roku życia i rozmawiałem z nim wiele razy. Powiedział, że trener chce mnie tu mieć, a drużyna również mnie potrzebuje – kontynuował utalentowany pomocnik.

– Mam nadzieję, że pomogę zespołowi w tym sezonie i że będziemy walczyć o awans do Premier League. Mam nadzieję, że będę miał możliwość pokazania naszym kibicom wszystkich moich umiejętności. Otrzymałem wiele wiadomości od kibiców na moim Instagramie i jest mi miło wiedząc, że fani również mnie tutaj chcą – dodał Jóźwiak, który w zespole Derby będzie występował z numerem 7 na koszulce.

Nowy zespół Kamila Jóźwiaka sezon 2020/21 Championship rozpoczął od porażki 0:2 na własnym stadionie z Reading. Kolejne ligowe spotkanie Barany rozegrają już w najbliższą sobotę. Na wyjeździe zmierzą się z Luton Town.

Komentarze