Euro 2020

Hudson-Odoi: Brakuje mi na to słów

Reprezentacja Anglii rozgromiła Czechy 5:0 w piątkowym meczu grupy A eliminacji mistrzostw Europy 2020. W ekipie gospodarzy zadebiutował Callum Hudson-Odoi, zostając w ten sposób najmłodszym w historii zawodnikiem, który zagrał drużynie narodowej Synów Albionu.

Czytaj dalej…

Piłkarz Chelsea Londyn otrzymał swoje pierwszej powołanie do seniorskiej reprezentacji. W drugiej połowie pojawił się na boisku zmieniając strzelca trzech goli Raheema Sterlinga.

– Jestem absolutnie zachwycony – powiedział Hudson-Odoi w rozmowie z ITV.

– Chcę jedynie podziękować tym wszystkim, którzy pomogli mi w dotarciu do tego miejsca, w którym jestem obecnie – dodał. Swój pierwszy mecz w drużynie narodowej rozegrał mając dokładnie 18 lat i 135 dni. Poprzedni rekord z 1955 roku należał do Duncana Edwardsa (18 lat i 183 dni).

– Oczywiście szansa gry przed taką publicznością u siebie była czymś zdumiewającym. Nie mogłem w to uwierzyć. Brakuje mi na to słów – przyznał.

Anglicy są liderem grupy, bo jako jedyni mają komplet punktów. W poniedziałek zmierzą się na wyjeździe z Czarnogórą, która w pierwszym spotkaniu zremisowała w Bułgarii 1:1.

Komentarze