Guardiola: Chcemy być jak Bayern, Juventus czy Barcelona

Josep Guardiola
Obserwuj nas w
fot. fcbarcelona.cat Na zdjęciu: Josep Guardiola

Pep Guardiola został opiekunem Manchester City w 2016 roku. Hiszpański szkoleniowiec, na ostatniej konferencji prasowej, powiedział dziennikarzom, że ma ambicję trenować angielski zespół dopóki ten nie osiągnie takiej dominacji w krajowym futbolu jak np. Juventus, Bayer Monachium czy Barcelona.

Czytaj dalej…

– Wiele razy mówiłem jakie są najlepsze ekipy na świecie. W ostatnim dziesięcioleciu to: Bayern Monachium, Barcelona czy Juventus – zaczął Guardiola.

– Czemu tak uważam? Gdyż te ekipy osiągnęły taki poziom, że co roku zdobywają puchary i co sezon są najlepsi. One odskoczyły swoim krajowym rywalom na kilka długości – dodał.

– Systematyczność z jaką grają te ekipy jest dla mnie czymś niesamowitym. To się właśnie nazywa prawdziwa dominacja – kontynuował.

– Musimy zrobić jeszcze bardzo wiele, aby zbliżyć się poziomem do tych drużyn, ale to właśnie mój cel. Chcę, aby Manchester City był najsilniejszą drużyną w Anglii. Musimy naśladować najlepszych – zakończył opiekun Obywateli.

Dodajmy, że Manchester City zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli Premier League, tracąc do lidera z Liverpoolu zaledwie cztery punkty.

Komentarze