Grecki snajper na celowniku klubów z Włoch i Anglii

West Ham United oraz Lazio Rzym są zainteresowane pozyskaniem Fotisa Ioannidisa - donosi "Football Insider". Grek od blisko czterech lat występuje w Panathinaikosie.

Fotis Ioannidis
Obserwuj nas w
ZUMA Press, Inc. / Alamy Na zdjęciu: Fotis Ioannidis

West Ham i Lazio ruszają po Fotisa Ioannidisa

Z informacji przekazanych przez portal “Football Insider” wynika, że Fotis Ioannidis znajduje się na radarze Lazio Rzym i West Hamu United. 24-letni grecki napastnik od połowy 2020 roku występuje w Panathinaikosie.

W bieżącym sezonie strzelił 21 goli i zaliczył osiem asyst we wszystkich rozgrywkach. Dzięki znakomitej dyspozycji, Ioannidis zainteresował kluby z najsilniejszych lig w Europie.

Klub z Rzymu poszukuje następcy Ciro Immobile, który nie zrobił najlepszego wrażenia w tej kampanii ligowej Serie A, zdobywając zaledwie sześć goli w 27 meczach. Nie może więc dziwić, że wiara we włoskiego napastnika słabnie w stolicy. Coraz większa liczba fanów ma nadzieję, że Immobile znajdzie nowy klub, co umożliwi rozwój nowego projektu Igora Tudora.

Poważnie zainteresowany ściągnięciem Ioannidisa z Panathinaikosu jest również West Ham, który musi znaleźć napastnika w miejsce Michaila Antonio. Młoty latem chcą zaoferować za 10-krotnego reprezentanta Grecji około 20 milionów euro. Wiele wskazuje, że Lazio nie zdoła przebić oferty londyńskiego klubu.

Piłkarz urodzony w Atenach w ostatnim czasie prezentuje wysoką skuteczność pod bramką rywala i wkrótce może wylądować w silniejszej lidze. Grek zadebiutował w kadrze swojego kraju we wrześniu 2022 roku.

Komentarze