Samuel Umtiti
Samuel Umtiti fot. PressFocus

Umtiti w Evertonie za mniej niż 12 mln euro? Ancelotti wierzy w transfer

Samuel Umtiti według informacji Mundo Deportivo może niebawem trafić do jednego z klubów z Premier League. Nadzieje na to, że Francuz dołączy do Evertonu ma Carlo Ancelotti, będący menedżerem The Toffees.

Czytaj dalej…

Samuel Umtiti to jeden z tych zawodników w FC Barcelonie, który swoim uposażeniem mocno obciąża listę płac. Tymczasem niewykluczone, że niebawem ten balast zostanie zniesiony z barków władz Dumy Katalonii.

Everton wydaje się poważnie zainteresowany pozyskaniem francuskiego defensora, który w trakcie trwającej kampanii nie rozegrał jeszcze żadnego meczu. Wpływ na to ma fakt, że Umtiti leczy kontuzję.

Przypomnijmy, że mający kameruńskie korzenie zawodnik trafił do Barcy w 2016 roku z Olympique Lyon. W szeregach Blaugrany piłkarz wystąpił jak na razie w 116 spotkaniach, notując w nich dwa trafienia.

Obecny kontrakt Umtitiego z Barcą obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Rynkowa wartość piłkarza jest natomiast szacowana na 12 milionów euro, chociaż według dziennikarzy hiszpańskich Barca może być skłonna sprzedać zawodnika taniej, chcąc rozstać się z zawodnikiem,

Gdyby faktem stało się to, że Umtiti dołączyłby do Chelsea, to o miejsce w składzie rywalizowałby między innymi z: Antonio Ruedigerem, Kurtem Zoumą, Andreasem Christensenem, czy Thiago Silvą.

Komentarze