Unai Emery
Unai Emery fot. Michał Świerżyński

Emery: Jestem rozczarowany wynikiem

Arsenal FC przegrał na wyjeździe z Liverpoolem FC 1:3 w sobotnim meczu Premier League. Unai Emery, menedżer Kanonierów, żałował, że jego podopieczni nie wykorzystali żadnej z sytuacji w pierwszej połowie.

Czytaj dalej…

– Naprawdę jestem rozczarowany wynikiem. To pierwsza analiza, jaką możemy zrobić. W trakcie 90 minut mieliśmy różne okresy pod względem taktycznym i mentalnym – powiedział Emery, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

– Uważam, że w jednym momencie, przy wyniku 0:3, drużyna pokazała charakter. To jest krok naprzód w tym, co robimy. Wynik oznacza jednak, że nie jesteśmy zadowoleni, ale możemy patrzeć w przyszłość z optymizmem – dodał hiszpański szkoleniowiec.

– W pierwszej połowie byliśmy bardzo głęboko cofnięci, bowiem wysoko grali ich skrzydłowi i dostarczali piłkę w nasze pole karne. Wiedzieliśmy jednak, że to będzie szansa dla Pepe i Auby. Mieliśmy swoje momenty, kiedy przechodziliśmy do ataku. Mogliśmy strzelić gola i wynik mógł być bardziej na styku – stwierdził.

Drużyna z północnej części stolicy Anglii ma na koncie sześć punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli. W następnej kolejce zagra w derbach z Tottenhamem Hotspur.

Komentarze