El. LE: Łatwy awans Wilków

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Wolverhampton Wanderers zgodnie z planem awansował do trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. W czwartkowym rewanżu Wilki wygrały na wyjeździe 4:1 z Crusaders.

Wolverhampton już w pierwszym spotkaniu uzyskał solidną zaliczkę w postacie zwycięstwa 2:0. W rewanżu zamierzał potwierdzić swoją wyższość nad rywalem i dokładnie to zrobił, choć mecz nie rozpoczął się po jego myśli.

W 13. minucie na prowadzenie niespodziewanie wyszedł zespół Crusaders. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował Ryan Bennett. Kilkadziesiąt sekund później było już jednak 1:1. Po zagraniu z lewej strony boiska, piłkę w polu karnym opanował Raul Jimenez i precyzyjnym strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi.

W 38. minucie Wilki objęły prowadzenie. Po rzucie rożnym uderzeniem głową do siatki trafił… Bennett, który tym samym zrehabilitował się za sytuację z pierwszego kwadransa.

Wolverhampton nie zamierzał na tym poprzestawać i w 45. minucie zdobył trzeciego gola. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Jimenez, który tym razem pokonał O’Neilla mocnym strzałem sprzed pola karnego.

W drugiej połowie kibice obejrzeli tylko jednego gola. W 77. minucie piłka po raz czwarty wylądowała w bramce Crusaders, tym razem po samobójczym uderzeniu Forsythe’a.

Crusaders FC – Wolverhampton Wanderers 1:4 (1:3)

1:0 Bennett (sam.) 13′
1:1 Jimenez 15′
1:2 Bennett 38′
1:3 Jimenez 45′
1:4 Forsythe (sam.) 77′