Cristiano Ronaldo zaprezentowany przez United

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Manchester United za pośrednictwem mediów społecznościowych zaprezentował swój najnowszy nabytek. Cristiano Ronaldo zjawił się na promującym wideo z numerem “7”. Debiut Portugalczyka prawdopodobnie będzie miał miejsce przeciwko Newcastle w najbliższą sobotę.

  • Cristiano Ronaldo został oficjalnie zaprezentowany przez Manchester United
  • Fani Czerwonych Diabłów z niecierpliwością czekają na debiut Portugalczyka
  • Wydaje się również, że kwestia numeru na koszulce piłkarza została właśnie rozwiązana

Manchester United oficjalnie pochwalił się Ronaldo

Cristiano Ronaldo wrócił do Manchesteru United. Piłkarz zakończył trzyletnią przygodę w Juventusie i na koniec kariery zjawił się w drużynie, z którą po raz pierwszy wygrał Ligę Mistrzów. Portugalczyk pragnie powtórzyć te osiągnięcie, natomiast na debiut 36-latka czekają fani wszystkich ekip z Premier League. Transfer Ronaldo odbił się dużym echem w Wielkiej Brytanii. Klub na sprzedaży koszulek z nazwiskiem zawodnika zarobił już ponad 30 mln funtów.

Ronaldo w ostatnich dniach pobił też nowy rekord. Tym razem został najskuteczniejszym strzelcem reprezentacyjnym wszech czasów. Dla kadry Portugalii zdobył już łącznie 112 goli.

Natomiast jak wyglądają dotychczasowe osiągnięcia 36-latka na wyspach? Z ekipą Czerwonych Diabłów sięgał po trzy tytuły Premier League z rzędu, jest zdobywcą dwóch pucharów Ligi Angielskiej, z kolei raz podnosił puchar Anglii. Dwukrotnie też rozpoczynał nowy sezon po wygraniu Tarczy Wspólnoty.

Dodajmy jeszcze, że w latach 2003-2009 rozegrał dla United 292 spotkania, w których zdobył 118 trafień oraz zanotował 69 asyst.

Kiedy debiut Ronaldo?

Trzeba przyznać, że w ostatnich dniach jest sporo niejasności odnośnie debiutu Cristiano Ronaldo. Początkowo brytyjskie media były przekonane, że zawodnik zagra w ligowej rywalizacji z Newcastle. Później jednak do akcji wkroczyły przepisy związane z koranowirusem w Anglii. Wówczas więcej szans na ujrzenie napastnika w akcji dawano dopiero w grupowym pojedynku Ligi Mistrzów.

Patrząc na obrazki z bazy Manchesteru można wywnioskować jedno. Ronaldo prawdopodobnie jest zaszczepiony przeciwko Covid, więc bez trudu może omijać dłuższą formę kwarantanny. Co więcej, kiedy wrócił do pracy na pełnym obciążeniu, bardziej niż pewne jest, że zadebiutuje podczas 4. kolejki Premier League.

Z drugiej strony rozwiały się też wątpliwości, z jakim numerem będzie występował Ronaldo. Władze ligi pierwszy raz w historii zgodziły się na zmianę cyfry na koszulce gracza. Do tej pory zarejestrowany wcześniej piłkarz, mógł wybrać inną liczbę dopiero po zakończeniu sezonu. To oznacza, że Edison Cavani przejmie numer po Danielu Jamsie “21”, który na koniec okienka przeszedł do Leeds.

Przeczytaj również: West Ham nie zrezygnował z planu pozyskania Lingarda

Komentarze