Chelsea nie rozważała nigdy zatrudnienia Allegriego

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Massimiliano Allegri był jednym z tych trenerów, który według mediów był przymierzany do pracy w Chelsea FC po zwolnieniu Franka Lamparda. Znany dziennikarz Fabrizio Romano poinformował jednak na łamach jednego z portali społecznościowych, że klub z Premier League nigdy nie kontaktował się z Włochem.

Massimiliano Allegri aktualnie pozostaje bez pracy. Taki stan rzeczy ma miejsce od momentu rozstania włoskiego trenera z Juventusem FC. W czasie pracy w szeregach Bianconerich wygrał 11 trofeów, w tym pięć razy mistrzostwo Serie A.

W minionym roku Allegri był łączony z pracą z kilkoma klubami. Między innymi z Paris Saint-Germain, Interem Mediolan, czy Manchesterem United. Ostatnio natomiast stał się faworytem do objęcia sterów w AS Romie, gdyby faktem stało się zwolnienie Paulo Fonseki.

Według informacji dziennikarza Sky Italia Fabrizio Romano Chelsea, która zwolniła w poniedziałek swojego pierwszego trenera Franka Lamparda, nigdy nie kontaktowała się z Allegrim, aby zaoferować mu pracę. Spekuluje się, że były opiekun PSG Thomas Tuchel ma objąć stery nad ekipą z Londynu.

Chelsea plasuje się aktualnie na dziewiątej pozycji w tabeli angielskiej ekstraklasy. Na koncie The Blues jest 29 punktów. Do lidera rozgrywek Manchesteru United londyńczycy tracą 11 oczek. W najbliższą środę stołeczny team rozegra swój kolejny mecz ligowy, mierząc się z Wolverhampton.

W przyszłym miesiącu Chelsea czekają natomiast starcia w Lidze Mistrzów. Rywalem przedstawiciela Premier League będzie Atletico Madryt. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na 23 lutego, a rewanż 17 marca.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 27. stycznia 2021 18:56.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze