Chelsea górą w kolejnych derbach

Jorginho

Chelsea FC w drugim niedzielnym meczu 29. kolejki angielskiej ekstraklasy pokonała w delegacji Fulham FC 2:1. Jednocześnie ekipa z zachodniego Londynu przełamała serię trzech z rzędu ligowych porażek na stadionach swoich rywali.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc zakończyć niechlubną passę czterech porażek z rzędu. Zadanie jednak nie było łatwe, bo na drodze teamu Scotta Parkera stanęli zawodnicy The Blues, którzy mieli za sobą cenne zwycięstwo nad Tottenhamem Hotspur.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji kibice zgromadzeni na Craven Cottage na brak emocji nie mogli narzekać. Wynik spotkania został natomiast otwarty w 20. minucie, gdy Gonzalo Higuain oddał strzał po podaniu Cesara Azpilicuety i podopieczni Mauricio Sarriego objęli jednobramkowe prowadzenie.

Chelsea ze zdobycia bramki cieszyła się jednak tylko do 28 minuty, bo wówczas do remisu doprowadził Calum Chambers. Pomocnik Fulham był zupełnie niepilnowany po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, co wykorzystał z zimną krwią. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do ze Stamford Bridge, która za sprawą gola Jorginho strzeliła gola na 2:1.

Chelsea w drugiej połowie szukała kolejnych trafień, co potwierdziły próby Edena Hazarda, czy Williana, ale ostatecznie żadnemu z wymienionych nie udało się wpisać na listę strzelców i The Blues wygrali swoje spotkanie 2:1, odnosząc swoje 17. zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu stołeczny team ma 56 punktów na koncie.

Fulham FC – Chelsea FC 1:2 (1:2)

0:1 Higuain 20′
1:1 Chambers 28′
1:2 Jorginho 31′