Arteta bliski zwolnienia. Media wskazują sensacyjnego następcę

Mikel Arteta
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mikel Arteta

Mikel Arteta według ostatnich doniesień mediów jest bliski zwolnienia z Arsenalu FC. Tymczasem sensacyjne doniesienia na temat ewentualnego następcy Hiszpania wskazał serwis StadioSport, który przekonuje, że nowym menedżerem The Gunners może zostać Maurizio Sarri.

Czytaj dalej…

Mikel Arteta miał przed startem sezonu angielskiej ekstraklasy postawione ambitne plany. Wygląda jednak na to, że będą one bardzo trudne do zrealizowania. Arsenal pod jego dowództwem plasuje się aktualnie dopiero na 14. pozycji w ligowej tabeli, co rodzi spekulacje na temat przyszłości obecnego opiekuna londyńskiej ekipy.

Nie milkną głosy, że posada Hiszpana wisi na włosku, a klubowi działacze już zaczęli rozglądać się za jego następcą. Dodajmy, że Arsenal w ostatnich trzech meczach Premier League poniósł dwie porażki, notując również jeden remis.

Pamiętać jednak należy, że pod wodzą Artety piłkarze Kanonierów notowali sukcesy. Arsenal wygrał nie tak dawno Puchar Anglii, a także był górą w spotkaniu o Tarczę Wspólnoty. Niemniej ostatnie zwycięstwo w angielskiej ekstraklasie londyński team zanotował ponad miesiąc temu.

Trener z przeszłością w The Blues zakotwiczy w Arsenalu?

W związku z powyższym Arteta może zostać niebawem zwolniony, a dyrektor sportowy klubu Edu podobno chciałby zatrudnić na stanowisko nowego opiekuna Maurizio Sarriego, który latem został zwolniony z obowiązków pierwszego trenera Juventusu FC, z którym jednak wciąż ma ważny kontrakt.

Doświadczony włoski trener jest w Arsenalu bardzo dobrze pamiętany, bo to właśnie Włoch poprowadził Chelsea FC do zwycięstwa 4:1 w finale Ligi Europy z Arsenalem w maju 2019 roku. Dwa gole w tamtym starciu zanotował Eden Hazard, a po jednej bramce dołożyli Olivier Giroud oraz Pedro.

W teorii Sarri wydaje się dobrym rozwiązaniem dla angielskiego klubu, bo przemawiają za nim sukcesy. Z drugiej jednak strony Włoch nie pasuje do nowoczesnej estetyki, którą chcą mieć w klubie władze Kanonierów. Inną sprawą jest to, że trudno spodziewać się, aby w najbliższym czasie zapadła decyzja o zwolnieniu Artety.

Komentarze