Jak wygrać u bukmachera – wskazówki

Jaka jest recepta na sukces u bukmachera? Tajniki obstawiania zakładów bukmacherskich ułatwiają grę, ale nie gwarantują sukcesu. Wygrywać u bukmachera chciałby każdy, ale regularne zyski, to naprawdę skomplikowana sprawa. Jeśli chcesz wygrać, to do swojego obstawiania musisz wprowadzić wiele elementów, które ułatwiają typowanie zwycięskich kuponów. Co radzimy zrobić? Na pewno ustalić budżet na zakłady, obstawiać valuebety i analizować wszystkie zakłady. Oto krótka lista wskazówek, jak wygrać u bukmachera.

jak wygrać u bukmachera

Jak wygrać u bukmachera – ogólne zasady

Droga do wygranych w zakładach jest długa i kręta. Zdarzają się trafione duże kupony, które od razu kogoś czynią zwycięzcą dużych pieniędzy. Niekiedy jednak to jest szczęście, a nie efekt zaplanowanej gry, systemu i umiejętności gracza. Wygrana u bukmachera na chybił-trafił może się zdarzyć. Ale to losowa sprawa. W dłuższej perspektywie na takim mechanizmie nie ma co polegać, ponieważ będzie prowadził on do bankructwa.

Jak wygrać u bukmachera? Na tak postawione pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Typerów, którzy wygrywają w zakładach jest wielu, a każdy z nich mógłby przedstawić własną definicję porad bukmacherskich. Istnieją jednak kluczowe zasady, których przestrzeganie zawsze graczowi może wyjść na plus. W poradach bukmacherskich znajdziesz podpowiedzi, jak grać, żeby wygrywać? W tym kontekście najczęściej wymienia się takie sprawy jak opanowanie emocji, zarządzanie budżetem i stawianie zakładów po analizie meczowej.

Jak grać u bukmachera?

U bukmachera należy grać przede wszystkim z dystansem. Postawa na zasadzie, że na pewno zaraz zostanę milionerem jest bardzo zgubna. Im więcej dystansu i rozsądku, tym lepiej dla twoich typów. Umiejętność panowania nad emocjami, chłodna analiza – wszystko to przyda ci się w grze u bukmachera. Nerwowość, impulsywność i chęć odegrania się – to źli doradcy w obstawianiu zakładów.

Zakłady u bukmachera obstawiaj z rozsądkiem tj. unikaj typowania na ślepo. Co to oznacza? Wybierając mecz, który chcesz obstawić – zrób to w oparciu o analizę. Jeśli masz przekonanie do swojego typu, to podeprzyj go statystykami oraz pozostałymi przesłankami, które potwierdzają twoje przypuszczenia.

Rozsądek w grze u bukmachera to również dobór budżetu na zakłady. Jeśli już wkraczasz do bukmacherki, to zrób to na własnych zasadach. O co chodzi? O to, żebyś ustalił ile możesz zainwestować w zakłady. Polega to na tym, żeby zdać sobie sprawę, że jeśli przegrasz, to czy brak tych środków będzie dla ciebie bardzo odczuwalny. Nigdy nie należy typować zakładów za pieniądze, które mają być przeznaczone na czynsz lub żywność. Robiąc budżet będziesz wiedział w oparciu o jakie kwoty może dobierać stawki na zakłady. Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się jak bukmacherzy ustalają kursy, by wiedzieć na podstawie czego ustalane są stawki na konkretne sporty.

Recepta na bukmacherski sukces

Chcesz wiedzieć, co robić, żeby u bukmachera odnieść sukces? Ok, zdradzimy ci parę wskazówek, które mogą wpłynąć pozytywnie na twoje typowanie. Co stawiamy na pierwszym miejscu? Znajomość sportu, który obstawiasz. W typach bukmacherskich wszystko sprowadza się do analizy meczu. Jeśli nie będziesz wiedział, jak wygląda rywalizacja w danym sporcie, to w jaki sposób dokonasz analizy? Analizowanie meczu to czytanie statystyk i zależności ich w oparciu o grę drużyn/zawodników. Staty to jednak nie wszystko, bo pozostałe informacje odgrywające ważną rolę w analizie to: forma, historia meczów, kontuzje/absencje, teren rywalizacji, morale i kwestie wokół sportu.

W recepcie na bukmacherski sukces ważne miejsce musi zająć system, który obstawiasz. Systemy bukmacherskie nie zapewniają wszystkiego, bo nie mają żadnej korelacji ze skutecznymi typami. Co jednak robią, to wpływają na metodę dobierania stawki. Obstawiając systemem wiesz, ile postawić na zakład. To pomocne, ponieważ w ten sposób masz odgórnie ustalony model stawkowania. Jeśli się nie wyłamiesz systemowi, to nie będziesz musiał porywać się na grę va banque w przypływie emocji.

Kończąc kwestię związaną z receptą na sukces u bukmachera, to na koniec wspomnimy o obstawianiu valuebetów. Zakłady z wartością czynią różnicę, gdzie zyskujesz przewagę nad bukmacherem. Obstawiasz po lepszych kursach niż normalnie powinieneś. Co za tym idzie? Wygrywasz więcej przy mniejszym ryzyku!

Jak typować mecze?

W recepcie na bukmacherski sukces wspomnieliśmy o analizie. To właśnie ona wpływa na typowanie meczy. Kiedy pytasz nas: jak typować mecz? To możemy odpowiedzieć – analizując wydarzenie sportowe. Nie ma graczy, którzy o każdej rywalizacji sportowej wiedzieliby wszystko. Nawet najlepsi typerzy do każdego meczu stosują odpowiednie przygotowanie. Żaden z graczy, który regularnie wygrywa u bukmachera nie typuje zakładu kilka chwil po tym, jak zobaczył ofertę u bukmachera. Dobre typy bukmacherskie wymagają analizy.

Jak typować mecze? Z reguły polecamy typowanie na kuponach pojedynczych, które dają większe prawdopodobieństwo wygranej. W kuponach AKO wszystkie mecze muszą wejść, żeby zakład wygrał. W kuponie SOLO – wystarczy jeden trafiony zakład, żeby cieszyć się wygraną. A więc – typuj mecze w zakładach pojedynczych. To pierwsza rada.

Jakie mamy kolejne rady związane z typowaniem meczy? Nie ma co przywiązywać dużej roli do oferty bukmachera i kursów, jakie wystawił na zdarzenie. Wiemy, że często gracze robią tak, że traktują niski kurs jako pewniak i obstawiają takie zdarzenie. Wcale nie jest tak, że niski kurs zawsze wygrywa. Gdyby tak było to każdy mógłby zarabiać na zakładach bukmacherskich. W analizie zauważysz, że często twój typ, który wydaje ci się prawdopodobny ma stosunkowo wysoki kurs. I co wtedy? Na pewno nie warto z niego rezygnować tylko dlatego, że bukmacher ustalił wysoki kurs. Być może właśnie twoja analiza jest bardziej trafna i taki zakład ma większą szansę niż uważa bukmacher? Wysoki kurs pozwoli ci więcej wygrać!

Zakłady BTTS – czym są? Dowiedz się więcej o zakładach bukmacherskich BTTS (ang. both team to score) i tego jak skutecznie je wykorzystywać!

Poradnik obstawiania u bukmachera

Poradnik bukmachera może służyć również jako zestaw pierwszych kroków, które trzeba wykonać w zakładach online. Przed obstawianiem meczy trzeba zarejestrować konto u bukmachera i zrobić płatność. Po drodze można wykorzystać kod promocyjny i zyskać bonus na grę.

Początkujący gracze mogą mieć wątpliwości np. związane z płatnościami. Jak dokonać depozytu? To bardzo prosta czynność, bo przelewy elektroniczne do bukmacherów bazują na płatnościach online takich jak PayU, dotpay czy Przelewy 24. Środki do bukmachera wysłane przez ciebie za pośrednictwem depozytu przekazywane są dosłownie natychmiastowo. Kiedy konto będziesz miał doładowane, to możesz obstawiać kupony w oparciu o nasze porady.

W zakładach u polskich bukmacherów zagrasz typy przedmeczowe i live. W rozwoju własnej gry nie warto ograniczać się tylko do głównych zakładów. Gracze cały czas poszukują rynków i typów, które umożliwiają najlepsze wygrane w zakładach bukmacherskich. Zawodowi typerzy czasami zmieniają dyscypliny, w których się specjalizują. Przykład? Obstawiający piłkę nożną następnie kierują swoją uwagę na tenis ziemny. O jednym trzeba jednak pamiętać, żeby grać sporty, które się rozumie, ogląda i regularnie śledzi.

Jak grać u bukmachera? 10 praktycznych porad

Regularne wygrywanie nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy dla was także listę porad z których warto skorzystać, jeśli chcecie, żeby wasze wygrane były większe, a strata na przegranych kuponach mniejsza.

 1. Graj bez ryzyka – wielu bukmacherów w swoich ofertach powitalnych posiada tak zwane zakłady bez ryzyka. W przypadku przegranej bukmacher zwraca nam wówczas stawkę, dzięki czemu nie jesteśmy stratni na kuponie. Zazwyczaj są to jednak tylko jednorazowe promocje
 2. Korzystaj z boosterów kursów – bukmacherzy regularnie oferują swoim użytkownikom podwyższone kursy na dane wydarzenia. Warto z nich korzystać, bo większe kursy, to większe wygrane
 3. Analizuj statystyki – jak wiadomo, statystyki nie grają. Ich analiza pomaga jednak często w poprawnym typowaniu, zwłaszcza zakładów takich jak liczba fauli, rzutów rożnych, czy liczby bramek
 4. Sprawdzaj składy i listy kontuzjowanych graczy – bywa tak, że w danym zespole dwóch, lub trzech zawodników wypada z gry z powodu kontuzji i odbija się to dramatycznie na jakości gry danego zespołu
 5. Typuj to na czym się znasz – nie warto marnować czasu i pieniędzy na typowanie dyscyplin sportowych, na temat których nie posiadamy zbyt wielkiej wiedzy
 6. Zarządzaj budżetem i prowadź zapiski – rozsądne zarządzanie swoimi finansami to podstawa zarabiania na zakładach bukmacherskich. Warto spisywać i notować kiedy postawiliśmy jakie sumy. Na koniec miesiąca zrób rachunek i zobacz, czy w ogóle ci się to opłaca
 7. Nie obstawiaj pod wpływem emocji – w przypadku zakładów bukmacherskich nie warto kierować się emocjami, czy sympatiami klubowymi
 8. Nie stawiaj tych samych wydarzeń z meczu na kilku kuponach – nawet jeśli jesteś przekonany o poprawności danego zdarzenia, nie wrzucaj go na kilka kuponów. Jeśli się pomylisz, przegrasz na każdym z nich. Staraj się rotować zdarzeniami, a jak typujesz ten sam mecz na różnych kuponach, postaraj się o postawienie innego rodzaju zakładu
 9. Nie stawiaj pewniaków i niespodzianek razem – obstawianie niespodzianek przynosi większe wygrane, jednak nie warto stawiać ich na tym samym kuponie z wydarzeniami o niskich kursach, tzw. pewniaczkami. Szansa na poprawne wytypowanie zdarzenia o bardzo wysokim kursie jest niewielka
 10. Porównuj kursy bukmacherskie – kursy oferowane przez poszczególnych bukmacherów potrafią się mocno różnić. Sprawdzaj, gdzie najbardziej opłaca ci się stawiać na dane wydarzenie

Szukasz bukmachera dla siebie? Sprawdź STS

Sprawdź ofertę powitalną STS, legalnego polskiego bukmachera. Rejestrując się w STS za pośrednictwem naszej strony będziesz mógł skorzystać m.in. z zakładu bez ryzyka o wartości do 100 zł.

STS

97/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 9 grudnia 2023
 • Najwyższa oferta na rynku z kodem GOAL
 • Sponsor reprezentacji Polski

Lider polskiego rynku legalnych bukmacherów

Zakłady bukmacherskie STS to jedna z najstarszych firm bukmacherskich w Polsce. Zdaniem wielu użytkowników i ekspertów jest to najlepszy bukmacher obecny na polskim rynku. STS posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów zarówno przez sieć puntów stacjonarnych jak i online.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Sprawdź również, co najlepiej obstawiać u bukmachera oraz ranking typerów.