Bacary
Sagna

Prawy obrońca z Francji urodził się 14 lutego 1983 roku. Przez większość swojej kariery był związany z angielskimi klubami, ale w seniorskiej piłce debiutował w barwach AJ Auxerre. W barwach tego klubu rozegrał 87 spotkań na boiskach Ligue 1, a następnie przeniósł się do londyńskiego Arsenalu. W zespole Kanonierów występował przez siedem sezonu, grając w 284 meczach, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

Czytaj dalej…

IMAGO/Gribaudi/ImagePhoto
Imię i nazwisko Bacary Sagna
Data urodzenia 1983-02-14
Miejsce urodzenia Sens
Narodowość Francja
Aktualny klub Koniec kariery
Pozycja prawy obrońca
Waga 72 kg
Wzrost 176 cm

Bacary Sagna – kariera

Przed sezonem 2014/15 przeniósł się do Manchesteru City, w którym spędził trzy kolejne sezony, ale nie był już tak ważnym piłkarzem swojego zespołu, jak to miało miejsce w Arsenalu. Przygodę z Premier League zakończył po zakończeniu sezonu 2016/17. W angielskiej ekstraklasie wystąpił łącznie 267 razy, zdobywając cztery bramki.

Po półrocznym okresie bez klubu zasilił szeregi włoskiego Benevento Calcio, w barwach którego rozegrał 13 meczów w Serie A. W sierpniu 2018 roku przeniósł się za ocean, gdzie występował w Montreal Impact. Po odejściu z tego klubu zakończył piłkarską karierę.

W trakcie swojej kariery Sagna rozegrał również 65 spotkań w reprezentacji Francji. Największymi odniesionymi przez niego sukcesami jest zdobycie Pucharu Anglii (2014 z Arsenalem), Pucharu Francji (2005 z Auxerre) i Pucharu Ligi Angielskiej (2016 z Manchesterem City).

Bacary Sagna – aktualności