Bacary Sagna

Bacary Sagna

Prawy obrońca z Francji urodził się 14 lutego 1983 roku. Przez większość swojej kariery był związany z angielskimi klubami, ale w seniorskiej piłce debiutował w barwach AJ Auxerre. W barwach tego klubu rozegrał 87 spotkań na boiskach Ligue 1, a następnie przeniósł się do londyńskiego Arsenalu. W zespole Kanonierów występował przez siedem sezonu, grając w 284 meczach, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

Czytaj dalej…

Bacary Sagna – najważniejsze informacje

Imię i nazwiskoBacary Sagna
Data urodzenia14 luty 1983 rok
Miejsce urodzeniaSens
NarodowośćFrancja
Aktualny klubBez klubu
PozycjaObrońca
Waga72 kg
Wzrost1,76 m

Bacary Sagna – kariera

Przed sezonem 2014/15 przeniósł się do Manchesteru City, w którym spędził trzy kolejne sezony, ale nie był już tak ważnym piłkarzem swojego zespołu, jak to miało miejsce w Arsenalu. Przygodę z Premier League zakończył po zakończeniu sezonu 2016/17. W angielskiej ekstraklasie wystąpił łącznie 267 razy, zdobywając cztery bramki.

Po półrocznym okresie bez klubu zasilił szeregi włoskiego Benevento Calcio, w barwach którego rozegrał 13 meczów w Serie A. W sierpniu 2018 roku przeniósł się za ocean, gdzie występował w Montreal Impact. Od początku 2020 roku pozostaje bez klubu.

W trakcie swojej kariery Sagna rozegrał również 65 spotkań w reprezentacji Francji. Największymi odniesionymi przez niego sukcesami jest zdobycie Pucharu Anglii (2014 z Arsenalem), Pucharu Francji (2005 z Auxerre) i Pucharu Ligi Angielskiej (2016 z Manchesterem City).

Bacary Sagna – aktualności