Matias
Vecino

Matias Vecino to urugwajski piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika. Od 2022 roku zawodnik SS Lazio. Zdobywca mistrzostwa, Pucharu i Superpucharu Włoch z Interem Mediolan. Dwukrotny uczestnik mundiali i trzykrotny uczestnik Copa America. Reprezentant Urugwaju.

Czytaj dalej…

5
IMAGO/Antonello Sammarco/Gribaudi/ImagePhoto
Imię i nazwisko Matias Vecino
Data urodzenia 1991-08-24
Miejsce urodzenia San Jacinto
Narodowość Urugwaj
Aktualny klub SS Lazio
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 81 kg
Wzrost 187 cm

Matias Vecino – kariera

Matias Vecino stawiał pierwsze kroki w karierze w urugwajskim Central, zanim w 2011 roku przeniósł się do Nacionalu. Tam spędził półtora roku, krzepnąć na poziomie seniorskim i pomagając drużynie w zgarnięciu mistrzostwa kraju. Swoimi wyczynami wzbudził zainteresowanie w Europie. Zimą 2013 roku AC Fiorentina postanowiła zapłacić za niego 2,3 milionów euro. Początek na Starym Kontynencie nie był jednak łatwy. Vecino trafił na wypożyczenia, kolejno, do Cagliari i Empoli, zanim we Florencji zaufano jego umiejętnościom. Gdy już jednak wrócił, na dobre zadomowił się w wyjściowym składzie. Przez dwa kolejne lata udowodnił, że jest jednym z najciekawszych środkowych pomocników w Serie A. Inter Mediolan nie zamierzał zwlekać i latem 2017 roku zapłacił za piłkarza 24 miliony euro. Od pierwszej chwili stał się istotnym elementem zespołu, z którym sięgnął po mistrzostwo Serie A, ale także Puchar i Superpuchar Włoch. Nie zdecydował się jednak przedłużyć z Nerazzurrimi umowy i latem 2022 roku odszedł za darmo do SS Lazio. Tam od początku musi jednak godzić się z rolą rezerwowego.

Vecino zadebiutował w reprezentacji Urugwaju w 2016 roku. Z kadrą wziął udział w dwóch edycjach mistrzostw świata (2018 i 2022), a także trzech Copa America (2016, 2019 i 2021).

Matias Vecino – aktualności