Mario Mandzukić

Mario Mandzukić

Mario Mandzukić to napastnik doskonale znany fanom futbolu. Występował w czołowych europejskich klubach. Jego największe osiągnięcia to wygranie Ligi Mistrzów (2013) oraz srebrny medal na Mistrzostwach Świata (2018).

Czytaj dalej…

Mario Mandzukić – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoMario Mandzukić
Data urodzenia21 maja 1986 rok
Miejsce urodzeniaSlavonski Brod
NarodowośćChorwacja
Aktualny klubBez klubu
PozycjaNapastnik
Waga86 kg
Wzrost1,90 m

Mario Mandzukić – kariera

Mandzukić w trakcie swojej kariery zgromadził pokaźną liczbę medali i to nie za byle co. Ich kolekcjonowanie rozpoczął już jako gracz Dinamo Zagrzeb. W 2010 roku rozpoczął podbój Bundesligi. Bronił barw VfL Wolfsburg oraz Bayernu, który opuścił po przyjściu Roberta Lewandowskiego. Wcześniej pomógł jednak monachijczykom wygrać Ligę Mistrzów.

Najwięcej występów Mandzukić zaliczył dla Juventusu. Zanim zasilił szeregi turyńskiej ekipy, przez rok bronił barw Atletico Madryt. Dla włoskiej drużyny Chorwat strzelił blisko 50 goli. Czterokrotnie wygrał z nią Serie A. Ponadto walczył w finale Ligi Mistrzów. W 2020 roku zakończył pięcioletni pobyt w Juventusie i na rok trafił do Kataru. Kilka miesięcy później wzmocnił AC Milan. Z mediolańczykami rozstał się latem 2021 roku.

Jedną z legend reprezentacji Chorwacji bez wątpienia jest Mandzukić. Napastnik w latach 2007-2018 rozegrał blisko 90 meczów i strzelił ponad 30 goli. Ukoronowaniem jego dorobku jest wicemistrzostwo świata wywalczone w 2018 roku.

Mario Mandzukić – aktualności