Dominik
Holec

Dominik Holec to słowacki piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Obecnie wolny agent, w przeszłości piłkarz, m.in. Rakowa Częstochowa i Lecha Poznań. Triumfator Pucharu Polski z 2021 roku. Jednokrotny reprezentant Słowacji.

Czytaj dalej…

77
IMAGO/Michal Fajt/zosportu.sk
Imię i nazwisko Dominik Holec
Data urodzenia 1994-07-28
Miejsce urodzenia Czeskie Budziejowice
Narodowość Słowacja
Aktualny klub MFK Karvina
Pozycja bramkarz
Waga 82 kg
Wzrost 191 cm

Dominik Holec – kariera

Dominik Holec to wychowanek MKS-u Żylina. Zanim popularny słowacki klub dał bramkarzowi szansę w pierwszej drużynie, wysyłał go na liczne wypożyczenia. W ramach takich transferów golkiper występował w OFK Teplicka nad Vahom, FK Pohronie, FC Zlate Moravce i FK Senica. Gdy udowodnił swoją klasę zarówno w drugiej, jak i pierwszej lidze, MKS Żylina zrozumiała, że można dać mu szansę w pierwszym składzie. Rozegrał dwa udane sezony, zanim przeniósł się za darmo do Sparty Praga.

Tam jednak nie otrzymał szans na grę. Czesi wypożyczyli go zimą 2021 roku do Rakowa Częstochowa. Tam Słowak pokazał się z dobrej strony, pomagając Medalikom w sięgnięciu po Puchar Polski i wicemistrzostwo kraju. Po sezonie wrócił do Sparty, gdzie jednak nadal nie mógł liczyć na regularną grę. Dobre wspomnienia sprawiły, że zimą 2023 roku o wypożyczenie golkipera postarał się Lech Poznań. Dla Kolejorza rozegrał jednak tylko jedno spotkanie. Po powrocie do Czech Sparta przekazała piłkarzowi, że nie przedłuży z nim umowy. W sierpniu 2023 roku podpisał kontrakt z MFK Karvina.

Holec rozegrał jedno spotkanie dla reprezentacji Słowacji. Był to mecz towarzyski z Finlandią (2:0) w marcu 2022 roku.

Dominik Holec – aktualności