Martin
Caceres

Martin Caceres, który urodził się 7 kwietnia 1987 roku, piłkarską karierę rozpoczynał w urugwajskim Defensorze Sporting, ale od 2007 roku występuje na europejskich boiskach. Wówczas sięgnęli po niego przedstawiciele hiszpańskiego Villarreal. To pierwszy z wielu klubów ze Starego Kontynentu, w którym Urugwajczyk miał okazję występować w trakcie swojej bogatej kariery.

Czytaj dalej…

Imię i nazwisko Martin Caceres
Data urodzenia 1987-04-07
Miejsce urodzenia Montevideo
Narodowość Urugwaj
Aktualny klub Los Angeles Galaxy
Pozycja obrońca
Waga 76 kg
Wzrost 178 cm

Martin Caceres – najważniejsze informacje

Imię i nazwiskoJose Martin Caceres Silva
Data urodzenia7 kwietnia 1987 rok
Miejsce urodzeniaMontevideo
NarodowośćUrugwaj
Aktualny klubLos Angeles Galaxy
PozycjaObrońca
Waga 76 kg
Wzrost1,78 m

Martin Caceres – kariera

Nie ma wątpliwości, że dużym wydarzeniem w karierze Caceresa był transfer w 2008 roku do słynnej Barcelony, w której spędził jednak tylko jeden sezon, rozgrywając 23 spotkania we wszystkich rozgrywkach. Duma Katalonii nie jest jednak jedynym wielkim klubem, w którym Cacerres miał okazję występować. Przez kilka lat był również piłkarzem Juventusu, gdzie przede wszystkim pełnił rolę dublera. W zespole Starej Damy zdołał jednak wystąpić aż 119 razy.

Przed przenosinami do Juventusu reprezentował również barwy Sevilli. Na swoim koncie Caceres ma również nieudany epizod angielskim Southampton w sezonie 2016/17, po którym wrócił do Włoch, gdzie występuje do dzisiaj. Urugwajczyk od tamtej pory występował w Hellas Werona, Lazio, ponownie Juventusie, a od 2019 roku był piłkarzem Fiorentiny. Po odejściu z Violi grał jeszcze krótko w Cagliari i Levante, a od 2022 roku jest zawodnikiem Los Angeles Galaxy.

Caceres ma na swoim koncie sześć mistrzostw Włoch (wszystkie z Juventusem), a także mistrzostwo Hiszpanii z Barceloną. Z reprezentacją Urugwaju, w barwach której przekroczył już liczbę 100 występów, w 2011 roku zdobył Copa America, a także trzykrotnie występował w finałach mistrzostw świata (2010, 2014, 2018).

Martin Caceres – aktualności