Nowy trener Sassuolo. U niego błyszczał Krzysztof Piątek

Sassuolo będzie miało nowego trenera. Alessio Dionisiego zastąpi Davide Ballardini, który w Serie A prowadził między innymi Lazio, a ostatnio pracował w Cremonese.

Davide Ballardini
Obserwuj nas w
IMAGO / Gribaudi/ImagePhoto Na zdjęciu: Davide Ballardini
  • Sassuolo musi walczyć o utrzymanie w Serie A
  • Neroverdi mają 20 punktów i znajdują się w strefie spadkowej
  • Pozostanie w elicie ma im zapewnić Davide Ballardini

Serie A. Sassuolo powalczy o utrzymanie z nowym szkoleniowcem

Sassuolo fatalnie spisuje w tym sezonie Serie A. Drużyna z Mapei Stadium po 26. kolejkach plasuje się dopiero na 18. miejscu w ligowej tabeli i musi walczyć o utrzymanie. Wprawdzie do bezpiecznej lokaty, a więc 17., zajmowanej przez Veronę, Neroverdi nie tracą ani jednego oczka, jednak nie zmienia to faktu, że pozostanie w krajowej elicie będzie wymagało wiele pracy.

POLECAMY TAKŻE

W tym celu włodarze klubu z Reggio Emilia postanowili zmienić trenera. Zwolniony został Alessio Dionisi, który za wyniki Sassuolo odpowiadał od lata 2021 roku. 43-latek poprowadził zespół w 107 spotkaniach.

W gronie jego następców wymieniano Fabio Grosso, Davide Ballardiniego oraz Leonardo Sempliciego. Jak donosi Nicolo Schira, Neroverdi zdecydowali się postawić na tego drugiego.

Ballardini ma podpisać kontrakt ważny do 30 czerwca. W umowie zostanie zawarta klauzula, która w przypadku utrzymania w Serie A automatycznie przedłuży współpracę o sezon 2024/25. W swoim CV 60-latek ma takie kluby jak Palermo, Lazio czy Genoa. Jako trener Rossoblu miał okazję prowadzić Krzysztofa Piątka, z którym współpracował w ośmiu meczach. Polski napastnik w tym okresie prezentował się wprost znakomicie i zanotował aż 13 goli.

Komentarze