Miralem Pjanić
Miralem Pjanić fot. Grzegorz Wajda

PSG wykorzysta fiasko rozmów Barcy ws. Pjanicia?

Przyszłość Miralema Pjanicia wciąż jest jednym z głównych tematów dotyczących Juventusu FC. Od kilku tygodni media spekulują, że Bośniak niebawem może pożegnać się z klubem z Piemontu, będąc w pewnym sensie wypalonym w szeregach aktualnych mistrzów Serie A.

Czytaj dalej…

Do niedawna wydawało się, że były zawodnik AS Romy w postaci Pjanica zasili szeregi FC Barcelony. Gdyby jednak negocjacje klubu z Katalonii z Juve nie przyniosły pożądanego przez obie strony efektu, to realne wydaje się rozwiązanie, że zawodnik zasili szeregi Paris Saint-Germain.

Przypomnijmy, że w przypadku przeprowadzki reprezentanta Bośni i Hercegowiny do teamu z siedzibą Camp Nou wchodzić w grę ma wymiana zawodników. Juventus miałby w zamian za Pjanicia zasilić Arthur Melo. Kłopot w tym, że Brazylijczyk nie jest przekonany do tego, aby dołączyć do ekipy z Piemontu.

Pjanic w PSG, kto w zamian?

W związku z powyższym serwis Quotidiano.net sugeruje, że sytuacje może wykorzystać klub ze stolicy Francji, który od dłuższego już czasu wyraża zainteresowanie Bośniakiem. Można przypuszczać, że byłoby ono jeszcze większe, jeśli stery w stołecznej drużynie objąłby Massimiliano Allegri, co jest realnym scenariuszem.

Przybycie do Paryża byłego trenera Juve mogłoby przekonać Pjanicia do tego typu transakcji, co jednocześnie mogłoby sprawić, że szeregi Bianconerich mógłby zasilić Marco Verratti, który był latem 2012 roku o krok od transferu do Juventusu, ale ostatecznie do tego nie doszło. W każdym razie przy każdej sesji transferowej zawodnik jest łączony z transferem do teamu z północnych Włoch.

Komentarze