Koulibaly woli PSG od gigantów Premier League

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly fot. Grzegorz Wajda

Wciąż nierozstrzygnięta jest kwestia przyszłości Kalidou Koulibaly’ego. Tymczasem dziennik Il Mattino sugeruje, że Senegalczyk woli przenieść się do Paris Saint-Germain, niż do jednego z klubów z Premier League. Dodajmy, że zainteresowanie piłkarzem wyrażają: Manchester United, Tottenham Hotspur i Liverpool FC.

Czytaj dalej…

Coraz bardziej prawdopodobny jest scenariusz, że reprezentant Senegalu latem rozstanie się z SSC Napoli. Chętnych na Koulibaly’ego nie brakuje. W każdym razie zawodnik wydaje się zdecydowanym na to, aby kontynuować swoją karierę w stolicy Francji.

Koulibaly trafi pod skrzydła Thomasa Tuchela?

Kłopotem przy finalizacji transakcji mogą być jednak oczekiwania klubu z Kampanii, który liczy, że zarobi na sprzedaży piłkarza 100 milionów euro. Ponadto Koulibaly liczy też na wyższe zarobki, niż te, które ma obecnie na poziomie sześciu milionów euro rocznie w ekipie aktualnych wicemistrzów Włoch.

Dodajmy, że Senegalczyk już 20 czerwca skończy 29 lat. Obecny kontrakt zawodnika z Napoli obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. W sezonie 2019/2020 piłkarz wystąpił łącznie w 21 meczach, w tym 15 w Serie A.

Komentarze