Aulas: Roma też chce Depaya

Memphis Depay
Memphis Depay fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

FC Barcelona nie jest jedynym klubem, który ma w planach pozyskanie Memphisa Depaya z Olympique Lyon. Prezydent klubu z Ligue 1 w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów ujawnił, że Holendra chce mieć w swoich szeregach również AS Roma.

Czytaj dalej…

FC Barcelona w ostatnim czasie była postrzegana jako faworyt do pozyskania reprezentanta Holandii. Depay ma kontrakt z OL do końca czerwca 2021 roku. Okazuje się jednak, że nie tylko sternicy Dumy Katalonii chcą mieć zawodnika w swoich szeregach.

Depay z wyborem: La Liga lub Serie A

W powszechnej opinii Depay miałby w ekipie ze stolicy Katalonii zastąpić Luisa Suareza, który najpewniej niebawem za symboliczną opłatę trafi do Juventusu, co ma być następstwem porozumienia o rozwiązaniu kontraktu zawodnika z Dumą Katalonii rok przed końcem jego umowy. Holender ma natomiast kosztować Barcę mniej więcej 30 milionów euro.

Prezydent Olympique Lyon w osobie Jean-Michel Aulasa dał jednak do zrozumienia, że na rynku transferowym jest jeszcze jeden klubów, który chce mieć Depaya w swoich szeregach. – Barcelona nie jest jedynym klubem zainteresowanym piłkarz, ponieważ jest też Roma – mówił 71-latek w rozmowie z TeleFoot.

Czas zmian w Romie?

Odnotujmy, że po zmianach we władzach klubu z Wiecznego Miasta szykują się też zmiany w składzie pierwszego zespołu. Bardzo realny scenariusz zakłada, że szeregi Romy pożegnają jeszcze tego lata Cengiz Ünder, czy Justin Kluivert. Ten pierwszy miałby trafić do SSC Napoli w zamian za Arkadiusza Milika, co sugerują włoskie media.

Komentarze