Rozdano nagrody na Global Soccer Awards: najlepszym piłkarzem został Mbappe

Robert Lewandowski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

W poniedziałek 27 grudnia odbyła się gala Globe Soccer Awards, która została zorganizowana w Dubaju. Najlepszym piłkarzem świata wybrano Kyliana Mbappe. Tymczasem Robert Lewandowski zgarnął nagrodę za bramkę zdobytą przewrotką w meczu Ligi Mistrzów, w którym Bayern Monachium mierzył się na wyjeździe z Dynamo Kijów. Polski napastnik został też wybrany najlepszym piłkarzem świata 2021 roku w głosowaniu użytkowników TikToka.

  • W poniedziałek odbyła się 12. edycja Global Soccer Awards
  • Nagrody na Global Soccer Awards przyznawane są przez Europejskie Stowarzyszenie Klubów i Europejskie Stowarzyszenie Agentów
  • Najwięcej tego typu nagród dla najlepszego piłkarza świata ma w swoim posiadaniu Cristiano Ronaldo

Gala Global Soccer Awards: Mbappe szokującym zwycięzcą

Gala Globe Soccer Awards odbyła się w Al Wasl Square w Dubaju. W jej trakcie zostało wręczonych 12 nagród, w tym dla najlepszego piłkarza świata. O najbardziej prestiżową statuetkę rywalizowali między innymi: Karim Benzema, Kylian Mbappe, Lionel Messi, Robert Lewandowski, Mohamed Sala, czy Cristiano Ronaldo, który jest sześciokrotnym zdobywcą Globe Soccer Awards.

Zanim przyznana została nagroda dla najlepszego piłkarza świata na Globe Soccer Awards, to najlepszym menedżerem świata wybrano Federico Pastorello, który był odpowiedzialny między innymi za transfer Romelu Lukaku z Interu Mediolan do Chelsea.

Najlepszą piłkarską świata została Alexia Putellas, która wygrała drugą z rzędu indywidualną nagrodę po sięgnięciu po Złotą Piłkę. Najlepszym obrońcą wybrano Leonardo Bonucciego, a najlepszą klubową drużyną świata została Chelsea. Tymczasem nagroda dla najlepszej reprezentacji świata trafiła do reprezentacji Włoch.

W trakcie uroczystości wręczono też statuetki dla najlepszego dyrektora sportowego świata, którą otrzymał Txiki Begiristain. Tymczasem w imieniu Cristiano Ronaldo nagrodę dla najlepszego strzelca wszechczasów odebrał agent piłkarski Jorge Mendes. Najlepszym piłkarzem świata 2021 roku na Global Soccer Awards został z kolei Kylian Mbappe.

Nagrody Global Soccer Awards 2021

Najlepszy piłkarz 2021 roku : Kylian Mbappe
Najlepszy obrońca 2021 roku: Leonardo Bonucci
Najlepszy dyrektor sportowy 2021 roku: Txiki Begiristain
Najlepszy menedżer piłkarski 2021 roku: Federico Pastorello
Najlepszy trener 2021 roku: Roberto Mancini
Najlepszy gol 2021 roku: Robert Lewandowski (bramka zdobyta z przewrotki w meczu Dynamo Kijów – Bayern Monachium)
Najlepsza klubowa drużyna 2021 roku: Chelsea FC
Najlepsza narodowa drużyna 2021 roku: reprezentacja Włoch
Najlepsza piłkarska 2021 roku: Alexia Putellas
Najlepszy strzelec wszechczasów: Cristiano Ronaldo

Czytaj więcej: Złota Piłka dla Messiego! Lewandowski za plecami Argentyńczyka

Komentarze