Lyon zwolnił Rudiego Garcię. Prezydent chce Galtiera

Rudi Garcia
Rudi Garcia PressFocus

Olympique Lyon poinformował, że zwolnił dotychczasowego trenera drużyny, Rudiego Garcię. W ostatniej kolejce Les Gones przegrali z Niceą (2:3), przez co nie zagrają w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Media donoszą, że Jean-Michel Aulas marzy o zakontraktowaniu Christophe’a Galtiera z Lille.

  • Rudi Garcia został zwolniony z Olympique’u Lyon po tym, jak nie zdołał zakwalifikować drużyny do Ligi Mistrzów
  • Klub informuje, że już pracuje nad nowym, ambitnym projektem
  • Prezydent Lyonu chce zakontraktować Christophe’a Galtiera, który w niedzielę wywalczył mistrzostwo Francji z Lille

Olympique Lyon pożegnał Rudiego Garcię

Olympique Lyon poinformował, że zwolnił Rudiego Garcię. Francuz pracował w klubie przez niespełna dwa lata.

“Olympique Lyon, który po porażce z Niceą zajął czwarte miejsce w Ligue 1 z 76 punktami, informuje, że Jean-Michel Aulas, Vincent Ponsot i Juninho przyjęli w poniedziałek Rudiego Garcię, aby uzgodnić zerwanie kontraktu trenera. Rozpoczął pracę w październiku 2019 roku.

Decyzja ta została podjęta w celu nadania nowego impulsu piłkarzom.

Olympique Lyon pragnie podziękować Rudiemu Garcii, który pozwolił klubowi wystąpić w półfinale Ligi Mistrzów w 2020 roku podczas turnieju finałowego w Lizbonie.

OL przygotowuje już budowę nowego ambitnego projektu. Zakończenie wielu kontraktów menedżerskich pozwoli na rozpoczęcie nowego cyklu, którego ambicje pozostaną bardziej europejskie niż kiedykolwiek. Wkrótce klub poinformuje o zmianach w strukturze” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie Olympique’u Lyon.

Trener mistrzów Francji marzeniem Aulasa

Według Football365, prezydent Olympique’u Lyon jest zdecydowany, by zatrudnić Christophe’a Galtiera. Ten w niedzielę sięgnął z Lille po mistrzostwo Francji. Dziennik podkreśla, że szkoleniowiec pracował już dla Los Leones w sezonie 2007/2008 jako asystent Alaina Perrina. Pan Jean-Michel Aulas musi się jednak liczyć ze sporą konkurencją. Szkoleniowca Les Dogues chcą u siebie również zespoły Nicei oraz Napoli.

Komentarze