Niedziela w Ligue 1: koniec świetnej passy, rehabilitacja Monaco

gracze Lille
PressFocus Na zdjęciu: gracze Lille

Wyniki 6. kolejki Ligue 1. W siedmiu kolejnych spotkaniach działo się bardzo dużo! W jednej z potyczek Reims zremisowało z Lens 1:1. Tym samym goście nie zanotowali czwartego kolejnego zwycięstwa. Na koniec niedzielnych zmagań Nice okazało się słabsze od Monaco (0:1). Dla przyjezdnych to pierwsza wiktoria po czterech kolejnych potyczkach bez triumfu. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców goli.

Cztery gole w Montpellier, ambitna postawa Lens

W pierwszym spotkaniu Montpellier grało z Lille. Gospodarze rozpoczęli dobrze, a błąd bramkarza Les Dogues wykorzystał Elye Wahi. Potem jednak dużo lepiej radzili sobie goście, którzy triumfowali 3:1.

Później cztery spotkania rozpoczęły się o 15:00. W starciu Ajaccio – Lorient zobaczyliśmy tylko jednego gola. Zdobył go Dango Ouattara i Morszczuki zwyciężyły 1:0. Brest podejmował Strasbourg. Mecz rozpoczął się od dwóch goli (po jednej dla każdej ze stron). Potem gospodarze i goście mocno spuścili z tonu i wynik już nie uległ zmianie. Karol Fila (Strasbourg) jest nadal kontuzjowany. W innej potyczce Clermont wygrało z Toulouse 2:0. W drużynie gospodarzy całe spotkanie rozegrał Mateusz Wieteska.

Reims stanęło w szranki z Lens. W drużynie gości w podstawowym składzie wyszli Przemysław Frankowski i Łukasz Poręba. Tym razem Lens nie zanotowało wiktorii (1:1). Kibice gości pewnie jednak i tak są zadowoleni z tego oczka, ponieważ od 66. minuty przyjezdni musieli sobie radzić w dziesięciu.

O 17:05 Troyes rozpoczęło spotkanie z Rennes. W 14. minucie golkipera gości pokonał Ike Ugbo. Kilka minut po zmianie stron wyrównał Baptiste Santamaria. Jego strzał odbił się od słupka i wpadł do bramki Troyes. Był to ostatni gol tego popołudnia. W siódmej potyczce Nice podejmowało Monaco. Jedynego gola zdobył Breel Embolo, co dało gościom ważne trzy oczka. Marcin Bułka był tylko rezerwowym w szeregach gospodarzy.