L’Equipe: Monaco zwolniło trenera

Robert Moreno
Robert Moreno fot. Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Robert Moreno nie jest już szkoleniowcem AS Monaco. Władze francuskiego klubu podjęły w sobotę decyzję o zwolnieniu 42-letniego Hiszpana – informuje L’Equipe.

Czytaj dalej…

Moreno po raz ostatni poprowadził drużynę w piątkowym sparingowym spotkaniu z Cerce Brugge. Były selekcjoner reprezentant Hiszpanii żegna się z klubem z księstwa po zaledwie kilku miesiącach. W Monaco pracował od grudnia ubiegłego roku.

Spodziewana decyzja Monaco

Decyzja władz AS Monaco nie jest zaskoczeniem. O takiej ewentualności spekulowano już od kilku tygodni. Rozstanie z hiszpańskim szkoleniowcem jest jedną z konsekwencji zatrudnienia na stanowisku dyrektora sportowego Paula Mitchella. Zdaniem władz klubu, Moreno nie pasuje do nowej koncepcji, którą klub zamierza wdrożyć od nowego sezonu.

AS Monaco na razie oficjalnie nie potwierdziło rozstania ze szkoleniowcem, ale komunikat w tej sprawie spodziewany jest jeszcze w sobotę. Na razie nie wiadomo również, kto zastąpi Moreno na tym stanowisku. W gronie kandydatów wymieniany jest były trener Bayernu Monachium Niko Kovac.

Ostatni sezon, który został przedwcześnie zakończony z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, AS Monaco zakończyło na dziewiątym miejscu w tabeli.

Komentarze