Znamy półfinałowe pary Ligi Narodów

Marco Asensio i Dani Olmo
PressFocus Na zdjęciu: Marco Asensio i Dani Olmo

Dzisiaj w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie 1/2 finału Ligi Narodów. Holandia na tym etapie rozgrywek zagra z Chorwacją, a Hiszpania zmierzy się z Włochami.

  • Liga Narodów wkracza w decydującą fazę
  • W grze pozostały tylko cztery reprezentacje
  • Poznaliśmy pary półfinałowe tych rozgrywek

Włosi zrewanżują się Hiszpanom?

Dzisiejszego popołudnia w siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie byliśmy świadkami losowania półfinałów Ligi Narodów 2022/2023. Holandia, która będzie gospodarzem turnieju Final Four, podejmie Chorwację, a Hiszpania tak jak w poprzedniej edycji zagra z Włochami. Ostatnio na tym samym etapie rozgrywek górą byli Hiszpanie, którzy pokonali Włochów 2:1.

Wszystkie trzy mecze zostaną rozegrane w Rotterdamie w dniach 15-18 czerwca. Holandia zmierzy się z Chorwacją 14 czerwca o godzinie 20:45, a Hiszpania stanie naprzeciw Italii 15 czerwca o godzinie 20:45. Finał zaplanowano na 18 czerwca. Jedna z wymienionych reprezentacji po raz pierwszy w historii sięgnie po puchar za Ligę Narodów.

W poprzednich dwóch edycjach tego turnieju triumfowały bowiem Portugalia (2018/2019) oraz Francja (2020/2021). Obu tym ekipom nie udało się dojść do etapu półfinałów w obecnym sezonie. Rozgrywki Nations League zastąpiły spotkania towarzyskie, których aktualnie rozgrywa się znacznie mniej.

Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Luis de la Fuente w czerwcu będzie miał okazję wygrać swoje pierwsze trofeum na tym stanowisku.

  • Czytaj więcej:
Olkiewicz w środę #48. Więcej niż 100 dni spokoju
Cezary Kulesza (P), Fernando Santos (C) i Łukasz Wachowski (L)

Cezary Kulesza w końcówce ubiegłego roku wyglądał na człowieka, który najchętniej wyszedłby przed kamery wszystkich możliwych mediów i wygłosił króciutki komunikat: dajcie mi wszyscy święty spokój. Biorąc pod uwagę dynamikę zdarzeń z ostatnich trzech tygodni, śmiem twierdzić, że ostatni miesiąc to przede wszystkim walka właśnie o ten święty spokój – spokój, który bez wątpienia gwarantuje

Czytaj dalej…

Komentarze