Ter Stegen odpuszcza najbliższe zgrupowanie reprezentacji Niemiec. “Potrzebuję odpoczynku”

Marc-Andre ter Stegen
PressFocus Na zdjęciu: Marc-Andre ter Stegen

Marc-Andre ter Stegen poinformował, że nie weźmie udziału w czerwcowych meczach reprezentacji Niemiec w ramach Ligi Narodów. Bramkarz przyznaje, że po trzech sezonach nieustannej gry i walki o zdrowie potrzebuje odpoczynku. Decyzję popiera Hansi Flick.

  • Marc-Andre ter Stegen nie weźmie udziału w czerwcowych meczach Ligi Narodów
  • Bramkarz potrzebuje odpoczynku po trzech trudnych i intensywnych sezonach
  • Niemiec opuści mecze swojej reprezentacji przeciwko Włochom, Anglii i Węgrom

Ter Stegen potrzebuje ładowania baterii. Opuści czerwcowe mecze Ligi Narodów

Marc-Andre ter Stegen zakomunikował, że opuści czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Niemiec. W tym miesiącu Die Mannschaft zmierzy się w Lidze Narodów z Włochami (dwukrotnie), Anglią i Węgrami.

Zawsze jestem bardzo zadowolony z reprezentacji i każdego powołania do niej. Po trzech sezonach gry bez przerwy potrzebuję odpoczynku. Selekcjoner mnie wspiera – cytuje Marca wypowiedź bramkarza Barcelony. Hansi Flick rzeczywiście skomentował tę decyzję.

Omówiliśmy z Markiem jego sytuację osobistą w reprezentacji Barcelonie. To jeden z najlepszych bramkarzy na świecie. Z powodu kontuzji nie miał prawdziwych wakacji w ostatnich latach, bo musiał dochodzić do zdrowia. Teraz ważne jest, aby mógł odpocząć od meczów i treningów – orzekł selekcjoner reprezentacji Niemiec. Madrycki dziennik podkreśla, że obaj panowie skupiają się na zimowych mistrzostwach świata. Liczą, że ter Stegen będzie na nich błyszczał formą dzięki letniemu odpoczynkowi. A ten rzeczywiście przyda się golkiperowi. W tym sezonie wystąpił już w 46 spotkaniach, rozgrywając 4200 minut. Trzeba w dodatku pamiętać, że ominął go początek kampanii z powodu urazu. Odkąd jednak wrócił do zdrowia, rezerwowy bramkarz Neto wystąpił w zaledwie jednym spotkaniu Pucharu Króla.

Numerem jeden w Die Mannschaft pozostaje od lat Manuel Neuer. Dlatego też ter Stegen ma na koncie zaledwie 28 spotkań w bluzie reprezentacyjnej, mimo że zadebiutował w niej dekadę temu.

Czytaj również: Barcelona znalazła już następcę de Jonga.

Real Betis
FC Barcelona
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7 maja 2022 20:57.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze