Reprezentacja Belgii osłabiona przeciwko Włochom

Eden Hazard
Eden Hazard Pressfocus

Kontuzjowany Eden Hazard opuścił zgrupowanie reprezentacji Belgii. Tym samym nie zagra w niedzielę przeciwko Włochom.

  • 10 października to data rozegrania meczu Włochy – Belgia o trzecie miejsce w Lidze Narodów
  • W niedzielnym spotkaniu udziału nie weźmie Eden Hazard
  • Piłkarz Realu Madryt opuścił zgrupowanie z powodu kontuzji uda

Hazard ponownie ma kłopoty zdrowotne

W czwartek rozegrany został drugi z półfinałów Ligi Narodów. W Turynie Belgowie mierzyli się z Francją i do przerwy grali bardzo dobrze. Dzięki temu wygrywali 2:0. Po zmianie stron role się odwróciły i to Trójkolorowi awansowali do finału po kapitalnym widowisku.

Eden Hazard pojawił się w podstawowym składzie reprezentacji Belgii. Nie ukończył jednak tego spotkania i musiał przedwcześnie udać się na ławkę rezerwowych. W 74. minucie wystartował bowiem do kontrataku, ale nagle zatrzymał się. Następnie złapał się za udo i opuścił boisko. Wydawało się, że ze zdrowiem gracza Realu Madryt wszystko będzie dobrze.

Piątkowe badania wykonane przez sztab medyczny reprezentacji Belgii wykazały u Hazarda przeciążenie mięśni uda. 30-latek miał już podobne kontuzje w Realu Madryt Belgijska federacja zdecydowała, że niedzielne starcie o trzecie miejsce w Lidze Narodów z Włochami, nie jest na tyle ważne, aby ryzykować zdrowie zawodnika. Tym samym 30-latek opuścił zgrupowanie kadry Czerwonych Diabłów. Leczeniu poddany będzie w Madrycie, gdzie przeprowadzone zostaną szczegółowe badania. Pozwolą one na wyznaczenie daty powrotu Hazarda na boisko. Ta nie jest bowiem aktualnie znana.

Czytaj także: Kto wygra Złotą Piłkę? Messi docenił Lewandowskiego

Komentarze