Portugalia zaliczyła wpadkę w Genewie, zawiodła skuteczność i precyzja

Piłkarze reprezentacji Szwajcarii

Reprezentacja Portugalii poniosła porażkę w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów UEFA ze Szwajcarią (0:1). Podopieczni Fernando Santosa stracili tym samym pierwsze miejsce w tabeli na rzecz Hiszpanii, która pokonała Czechy (2:0).

• Reprezentacja Portugalii poniosła pierwszą porażkę w trwającej edycji Ligi Narodów UEFA
  • Jedynego gola w meczu strzelił w pierwszej minucie Haris Seferović
  • Dobiegłą końca passa spotkań bez porażki drużyny Fernando Santosa

Portugalia na tarczy

Reprezentacja Portugalii przystępowała do potyczki na Stade de Geneve w roli faworyta, chcąc odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu. Szwajcaria miała natomiast zamiar przerwać serię trzech z rzędu porażek. Helweci jednocześnie mieli nadzieję, że uda im się odnieść pierwsze od września 2016 roku zwycięstwo nad Seleceao das Quinas.

Pierwsza połowa minęła bardzo szybko ze względu na dobre tempo z obu stron. W spotkanie idealnie weszli gospodarze, którzy już w pierwszej minucie zdobyli bramkę za sprawą Harisa Seferovicia, który strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Po pierwszym kwadransie meczu do głosu częściej zaczęli dochodzić podopieczni Fernando Santosa. Objawiało się to sytuacjami Bruno Fernandesa, czy Rafaela Leao, ale po żadnej z prób wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie pierwsza groźna akcja miała natomiast miejsce w 49. minucie, gdy Andre Silva próbował zaskoczyć golkipera rywali. Strzał był jednak w środek bramki, więc żadnych kłopotów z obroną nie miał szwajcarski bramkarz.

Do końca zawodów ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie i po raz pierwszy od pięciu meczów Portugalczycy musieli opuszczać plac gry na tarczy. Kolejne spotkania Rui Patricio i spółka rozegrają we wrześniu, kolejno z Czechami i Hiszpanią.