Kolejny mecz Ligi Narodów odwołany

Oleksandr Zinczenko
Oleksandr Zinczenko fot. Grzegorz Wajda

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) poinformowała o odwołaniu kolejnego spotkania Ligi Narodów. Tym razem nie dojdzie do skutku zaplanowane na wtorek spotkanie grupy 4 dywizji A pomiędzy reprezentacjami Szwajcarii i Ukrainy. Powodem takiej decyzji jest rosnąca liczba zawodników zakażonych koronawirusem w szeregach ukraińskiego zespołu.

Czytaj dalej…

Reprezentacja Ukrainy przyjechała do Szwajcarii po przegranym 1:3 meczu z Niemcami, w którym wystąpiła już bez kilku zawodników, którzy wcześniej uzyskali pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Na miejscu podopieczni Andrija Szewczenki przeszli kolejną turę testów, które w poniedziałek i wtorek potwierdziły sześć kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem.

Wśród zawodników, którzy uzyskali pozytywne wyniki znaleźli się Rusłan Malinowski, Sergij Krywcow, Juniora Moraes, Dmytro Riznyk, Eduard Sobol i Jewhen Makarenko. W związku z tą sytuacją szwajcarskie władze sanitarne podjęły decyzję o objęciu kwarantanną całego ukraińskiego zespołu, w efekcie czego wtorkowe spotkanie nie może dojść do skutku.

Mecz Szwajcaria – Ukraina odwołany

We wtorkowe popołudnie Europejska Unia Piłkarska (UEFA) wystosowała oficjalny komunikat, w którym potwierdziła, że spotkanie nie zostanie rozegranie w zaplanowanym terminie. Na kolejne decyzje w tej sprawie trzeba będzie jeszcze poczekać.

“Ukraiński Związek Piłki Nożnej potwierdził, że nie ma innej drużyny, tzn. dostępnych zawodników, którzy mogliby zagrać w meczu, ani dziś i ani jutro. Mecz Ligi Narodów UEFA pomiędzy Szwajcarią i Ukrainą, zaplanowany na dziś, wtorek 17 listopada 2020 roku, nie może się odbyć” – można przeczytać w oficjalnym komunikacie Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA).

“Sprawa zostanie teraz przekazana do organu kontroli, etyki i dyscypliny UEFA w celu podjęcia decyzji zgodnie ze szczególnymi zasadami obowiązujących w meczach reprezentacji narodowych. UEFA pragnie podkreślić znaczenie, jakie dla wszystkich zespołów, zawodników, oficjeli i wszystkich zainteresowanych stron ma pełne poszanowanie protokołu UEFA dotyczącego powrotu do gry oraz obowiązujących ram prawnych” – czytamy dalej.

We wtorkowym spotkaniu obie drużyny miały rywalizować w bezpośrednim pojedynku o pozostanie w dywizji A. W lepszej sytuacji byli Ukraińcy, których satysfakcjonował remis. Szwajcaria, aby zapewnić sobie utrzymanie musiała wygrać 1:0, 2:1 lub różnicą dwóch bramek i więcej.

Komentarze