Michniewicz zdecydował. Sporo zmian w kadrze na mecz z Walią

Czesław Michniewicz
PressFocus Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

Czesław Michniewicz w niedzielę rano zdecydował, którzy piłkarze nie zagrają na pewno w meczu z reprezentacją Walii. W oficjalnej kadrze na ostatnie spotkanie Ligi Narodów zabrakło siedmiu zawodników.

  • Polacy przegrali z Holandią i w meczu z Walią powalczą o utrzymanie w dywizji A
  • Czesław Michniewicz zdecydował się na kilka roszad w kadrze na starcie ze Smokami
  • W niedzielę rano poznaliśmy listę zawodników, którzy mogą zagrać w spotkaniu z Walią

Linetty i Frankowski nie dostaną drugiej szansy

W meczu z Holandią reprezentacja Polski zaprezentowała się fatalnie, dlatego zdaniem mediów Czesław Michniewicz ma zdecydować się na wiele zmian przed starciem z Walią. Selekcjoner zdecydował już, że w kadrze na ostatni mecz Ligi Narodów nie znajdzie się siedmiu zawodników. W tej grupie są: Mateusz Łęgowski, Arkadiusz Reca, Radosław Majecki, Paweł Dawidowicz, Przemysław Frankowski, Karol Linetty i Mateusz Klich. 

Pierwszy z nich zanotował debiut w seniorskiej kadrze Polski i został odesłany do reprezentacji U-21. Reca odniósł natomiast uraz, który wykluczył jego występ przeciwko Walii. Z tego względu udał się już do klubu, gdzie przejdzie szczegółowe badania.

Linetty i Frankowski wybiegli na boisko w podstawowym składzie w meczu z Oranje, ale mocno zawiedli sztab szkoleniowy. Obaj zawodnicy zagrali na wyjątkowo niskim poziomie, dlatego trener zdecydował, że nie skorzysta z nich podczas spotkania z Walią. 

Mecz z kadrą Smoków zadecyduje o tym, kto zapewni sobie utrzymanie w grupie 4 dywizji A. Aktualnie Walia zajmuje ostatnie miejsce w grupie z dorobkiem zaledwie jednego punktu. Jeśli jednak wygra z Polską, zrówna się z biało-czerwonymi punktami, a z uwagi na lepszy bilans bramkowy, to ona utrzyma się kosztem Polaków.

KADRA POLSKI NA MECZ Z WALIĄ

Bramkarze: Szczęsny, Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski 

Obrońcy: Jan Bednarek, Robert Gumny, Kamil Glik, Mateusz Wieteska, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński, Tomasz Kędziora

Pomocnicy: Grzegorz Krychowiak, Jakub Piotrowski, Szymon Żurkowski, Nicola Zalewski, Michał Skóraś, Jakub Kamński, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki, Sebastian Szymański

Napastnicy: Robert Lewandowski, Karol Świderski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek

Komentarze