UEFA zamierza przenieść Superpuchar Europy

Superpuchar Europy
Superpuchar Europy PressFocus

BBC Sport donosi, że Belfast straci organizację Superpucharu Europy 2021. Wszystko wskazuje na to, że mecz ten odbędzie się ostatecznie w Stambule, który stracił w ostatnich dniach finał rozgrywek Ligi Mistrzów.

Z powodu restrykcji związanych z pandemią koronawirusa mecz pomiędzy Chelsea a Manchesterem City nie zostanie rozegrany w Turcji, a w portugalskim Porto. Z uwagi na mniej przypadków COVD-19 kibice z Anglii będą mogli udać się do tego kraju bez konieczności przechodzenia kwarantanny.

Rekompensata dla Stambułu

Media donoszą, że w ramach rekompensaty Stambuł otrzyma finał Ligi Mistrzów w roku 2023, a także Superpuchar Europy 2021. Mecz zwycięzcy rozgrywek Champions League i Europa League ma odbyć się 11 sierpnia.

Pierwotnie zakładano, że spotkanie to odbędzie się w Belfaście w Irlandii Północnej. UEFA nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie, ale zdaniem BBC nastąpi to w ciągu najbliższych dni.

W finale Ligi Mistrzów zagrają Chelsea i Manchester City. W decydującym meczu Europa League wystąpią Manchester United i Villarreal.

Komentarze