UEFA odda kibicom Liverpoolu pieniądze za bilety na finał LM

Każdy kibic Liverpoolu posiadający oficjalny bilet na finał Ligi Mistrzów z zeszłego sezonu przeciwko Realowi Madryt w Paryżu otrzyma pełny zwrot pieniędzy od UEFA po chaotycznych scenach przed Stade de France, które doprowadziły do tego, że setki fanów opuściło mecz.

Liverpool FC - Real Madryt
PressFocus Na zdjęciu: Liverpool FC - Real Madryt
  • Przed ostatnim finałem Ligi Mistrzów doszło do zamieszek przed Stade de France
  • Wielu kibiców Liverpoolu ucierpiało w zajściach
  • UEFA odda wszystkim fanom pieniądze za bilety na ten mecz

UEFA odpowiedzialna zajściom na Stade de France

UEFA ogłosiła, że wszystkie 19 618 biletów, które stanowiły oficjalną pule dla kibiców Liverpoolu, będą kwalifikować się do zwrotu pieniędzy. Fani Realu Madryt, którzy również mieli problemy z dotarciem na Stade de France, także będą mogli złożyć wniosek o zwrot pieniędzy.

Niezależne dochodzenie przeprowadzone w zeszłym miesiącu wykazało, że UEFA ponosi główną odpowiedzialność za niepowodzenia w zarządzaniu tłumem, które doprowadziły do dantejskich scen poza stadionem.

Pomimo początkowego twierdzenia UEFA, że „spóźnione przybycie kibiców” przyczyniło się do opóźnienia rozpoczęcia meczu w stolicy Francji o 38 minut, ostatecznie kibice Liverpoolu zostali uznani za niewinnych tamtych wydarzeń.

W bezprecedensowym posunięciu, które według źródeł ESPN będzie kosztować UEFA miliony, europejski organ zarządzający piłką nożną potwierdził, że otworzył system dla kibiców, aby mogli ubiegać się o zwrot kosztów biletu na mecz w Paryżu.

Zobacz również: Neapol boi się zamieszek. Kibice Eintrachtu nie pojadą do Włoch na mecz LM

Komentarze