UEFA: Courtois może zagrać z Chelsea

FC Nantes
FC Nantes

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) poinformowała, że Atletico Madryt nie będzie musiało zapłacić Chelsea odszkodowania w przypadku występy bramkarza Thibaut Courtois w półfinałowych meczach Ligi Mistrzów.

Czytaj dalej…

Reprezentant Belgii na Vicente Calderon występuje na zasadzie wypożyczenia z Chelsea. W umowie między klubami miała znaleźć się klauzula mówiąca o tym, że Atletico będzie musiało zapłacić około pięciu milionów funtów rekompensaty, jeżeli Courtois wystąpi przeciwko Chelsea w europejskich pucharach. Przedstawiciele Atletico poinformowali, że nie są na to gotowi i Belg nie wystąpi przeciwko The Blues.

Sprawą zajęła się jednak UEFA, która w opublikowany stanowisku poinformowała, że takie zapisy są nieważne i nieskuteczne.

– W odpowiedzi na doniesienia mediów dotyczące sytuacji bramkarza Atletico Madryt Thibaut Courtois, UEFA pragnie przedstawić swoje stanowisko. Uczciwość zawodów sportowych jest podstawową zasadą dla UEFA. Zarówno regulamin Ligi Mistrzów oraz Regulamin Dyscyplinarny UEFA zawiera jasne przepisy, które bezwzględnie zakazują klubowi jakiegokolwiek wywierania lub próby wywierania wpływu na inny klub w zakresie zestawienia składu na mecz. Z tego wynika, że każdy zapis, który znalazł się w prywatnej umowie między klubami, który może funkcjonować w ten sposób, jest nieważny i nieskuteczny. Co więcej, każda próba wyegzekwowania takiego przepisu byłaby oczywistym naruszeniem regulaminu Ligi Mistrzów i Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA i dlatego będzie odpowiednio karana – czytamy w komunikacie UEFA.

Komentarze