Pochettino: Borussia ma przewagę

Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino fot. Grzegorz Wajda

Menedżer Tottenhamu Hotspur Mauricio Pochettino jest niezadowolony z faktu, że Borussia Dortmund miała więcej czasu na przygotowanie się do wtorkowego rewanżowego spotkania 1/8 finału.

Czytaj dalej…

Pierwsza konfrontacja obu drużyn na londyńskim Wembley zakończyła się wysoką wygraną 3:0 Kogutów.

Ostatnie ligowe spotkanie piłkarze Borussii rozegrali jednak 24 godziny przed Tottenhamem. Drużyna z Dortmundu w piątkowy wieczór rywalizowała z Augsburgiem, podczas gdy Koguty dopiero w sobotę mierzyły się z Arsenalem.

Pochettino zaapelował do władz angielskiej piłki, aby pomogły swoim klubom w rozgrywkami Ligi Mistrzów, tworząc lepszy terminarz ligowy przed ważnymi meczami.

– Uważam, że potrzebujemy pomocy od FA, potrzebujemy pomocy od Premier League. Nie wiem jak to wygląda, ponieważ nie jestem zaangażowany w podejmowanie decyzji – powiedział Argentyńczyk

– Nie wiem, czy winić FA, Premier League czy Tottenham, ponieważ nadal nie mamy swojego nowego stadionu, czy telewizję, ponieważ chcieli, abyśmy grali w sobotę – kontynuował.

– Zobacz, co stało się z Rennes w Lidze Europy. Przełożyli swoje spotkani w weekend, aby pomóc Rennes w przygotowaniu się do meczu z Arsenalem. W Europie, inne federacje są bardziej wrażliwe i chcą pomóc klubom w rywalizacji w Europie. Chciałbym grać w takiej samej sytuacji jak twój przeciwnik. To jest najważniejsze, mieć tyle samo dni na przygotowanie się do meczu – mówił Pochettino.

– Uważam, że nie jest to sprawiedliwe i jest to problem, który musimy rozwiązać w przyszłości, jeśli chcemy pomóc angielskim klubom być silniejszymi. Musimy być bardzie wyczuleni na kluby, które grają w europejskich pucharach, zapewnić im lepsze warunki, aby miały taką samą możliwość przygotowania się do meczów – dodał.

Komentarze