Paryż odetchnął. Lider drugiej linii zagra z Bayernem

Marco Verratti
Marco Verratti PressFocus

Kibice Paris Saint-Germain mogą odetchnąć z ulgą. Kontuzja, jakiej ostatnio nabawił się jeden z liderów zespołu – Marco Verratti – okazała się nie groźna. Włoch powinien być do dyspozycji trenera Mauricio Pochettino na ćwierćfinałowe spotkanie Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium.

Kontuzja Verrattiego niegroźna

Marco Verratti urazu nabawił się podczas zgrupowania reprezentacji Włoch. Środkowy pomocnik wystąpił w dwóch pierwszych meczach w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata przeciwko Irlandii Północnej i Bułgarii, ale później został odesłany do Paryża. Z tego powodu nie mógł wystąpić w środowym meczu z Litwą.

Po powrocie do stolicy Francji Verratti został poddany przez sztab medyczny Paris Saint-Germain szczegółowym badaniom. Ich wyniki okazały się dobre, bowiem wykazały jedynie stłuczenie lewego uda. Co prawda włoski pomocnik nie będzie mógł wystąpić w najbliższym meczu na szczycie Ligue 1 przeciwko Lille, ale powinien być gotowy na pojedynek z Bayernem Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w środę (7 kwietnia) na Allianz Arena w stolicy Bawarii.

28-letni Verratti w obecnym sezonie rozegrał w barwach Paris Saint-Germain 26 spotkań we wszystkich rozgrywkach, notując w nich sześć asyst.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 6. kwietnia 2021 20:56.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze