Puchar Ligi Mistrzów
Puchar Ligi Mistrzów fot. Grzegorz Wajda

Marsch: Ważnymi czynnikami są pasja i wiara w siebie

Trener Red Bull Salzburg Jesse Marsch mobilizuje swoich podopiecznych przed rewanżową konfrontacją fazy grupowej Ligi Mistrzów z SSC Napoli.

Czytaj dalej…

Drużyna z Austrii w pierwszym starciu z Błękitnymi przegrała na własnym stadionie 2:3, ale teraz pragnie postarać się o niespodziankę na Stadio San Paolo.

– SSC Napoli gra super i jest mocnym zespołem, ale my też jesteśmy silni. Wiemy, że potrzebujemy trzech punktów, ale wolę nie patrzeć na tabelę – wyznał Marsch w rozmowie z Corriere dello Sport.

– Musimy mieć jasny umysł i nie myśleć o wyniku ani o innych zespołach. W przeciwnym razie ryzykujemy utratę gola – podkreślił opiekun mistrzów Austrii.

– Ważnymi czynnikami są pasja i wiara w siebie. To są rzeczy, nad którymi ciężko pracujemy. To, co czyni zespół bardzo dobrym, to duch drużyny. W naszym przypadku mieszanka młodości i doświadczenia doprowadziła do wspaniałego ducha drużyny – przekonuje Amerykanin.

– SSC Napoli lubi rotować składem. Przeciwko nam zagrał Milik, ale bardzo dobrą formę pokazuje Mertens, podobnie jak Insigne i Callejon. Mają też solidną defensywę. Musimy to wszystko brać pod uwagę – dodał Marsch.

Komentarze