Gwiazda Borussii radzi, jak zatrzymać Haalanda. “Musisz mieć nadzieję, że nie będzie miał swojego najlepszego dnia”

Marco Reus
fot. PressFocus Na zdjęciu: Marco Reus

Borussia Dortmund zmierzy się w środę z Manchesterem City. Największą trudność powoduje kwestia zatrzymania Erlinga Haalanda, który znajduje się w wybitnej dyspozycji strzeleckiej. Rad swoim kolegom z defensywy udzielił Marco Reus.

  • Manchester City zagra w środę na własnym terenie z Borussią Dortmund
  • Erling Haaland po raz pierwszy zmierzy się ze swoim byłym zespołem
  • Marco Reus radzi, jak można zatrzymać bramkostrzelnego Norwega

“Nie jest łatwo go zatrzymać”

Borussię Dortmund czeka bardzo trudna przeprawa, bowiem w środę zmierzy się na wyjeździe z Manchesterem City w ramach 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Najciekawszą kwestię stanowi, jak jej obrońcy poradzą sobie w starciach z Erlingiem Haalandem, z którym jeszcze do niedawna dzielili szatnię.

Marco Reus przekonuje, że zatrzymanie bramkostrzelnego Norwega nie będzie należało do łatwych. Przed meczem udzielił on rad swoim kolegom z defensywy, którzy będą musieli ścierać się z nim przez pełne 90 minut.

To jest po prostu niesamowite, jak on w tej chwili radzi sobie w Manchesterze. Pomaga też to, że jego koledzy z drużyny nie są najgorsi.

Jak go zatrzymać? Dobre pytanie. Nie jest łatwo go zatrzymać. Jednym z kluczy jest to, aby nie zwlekać zbyt długo ze swoimi decyzjami, być dobrym w przewidywaniu tego, co się wydarzy. Musisz być blisko niego, aby móc go zatrzymać w jak największym stopniu przez 90 minut. Potem musisz mieć nadzieję, że nie będzie miał swojego najlepszego dnia – przekonuje Reus.

Haaland przeszedł proces aklimatyzacji bardzo szybko, bowiem od pierwszych chwil w nowych barwach imponuje skutecznością. Obecnie ma on na swoim koncie już 10 trafień w Premier League, do których dołożył dwa w Lidze Mistrzów.

Zobacz również: Casemiro dobitnie o Antonym. “Posiadanie tak jakościowych piłkarzy w składzie jest ważne”

Komentarze