LM: Premierowe trafienie Piszczka, BVB wygrała grupę

Łukasz Piszczek
PressFocus Na zdjęciu: Łukasz Piszczek

Borussia Dortmund, która już wcześniej zapewniła sobie udział w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, rywalizację w grupie F zakończyła zdobyciem trzech punktów w wyjazdowym meczu z Zenitem Sankt Petersburg. Podopieczni Luciena Favre’a wygrali 2:1, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył były reprezentant Polski Łukasz Piszczek.

Wtorkowe spotkanie w Sankt Petersburgu świetnie ułożyło się dla Zenitu, który już w 16. minucie wyszedł na prowadzenie. Po dograniu Alexa Sut’ormina piłka trafiła do ustawionego na dwunastym metrze Sebastiana Driussiego, który bez zastanowienia uderzył. Piłka wylądowała w siatce, ale w zdobyciu gola Zenitowi zdecydowanie pomógł rykoszet od nóg jednego z obrońców.

Borussia próbowała od razu odpowiedzieć, ale mocne uderzenie Thorgana Hazarda z okolic narożnika pola karnego świetnie wybronił Michail Kierżakow. W 33. minucie piłka raz drugi trafiła do bramki gości, gdy sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Sardar Azmun. Gol nie został jednak uznany, bowiem zawodnik gospodarzy był na spalonym.

Tuż przed przerwą Borussia stworzyła sobie dwie dogodne sytuacje do zdobycia wyrównującego gola. Najpierw nad poprzeczką po dośrodkowaniu z lewego skrzydła główkował Jude Bellingham, a następnie bliski wpisania się na listę strzelców był Marco Reus. Piłka po uderzeniu reprezentanta Niemiec trafiła jednak w słupek.

Druga połowa mogła rozpocząć się od gola dla Zenitu, ale w bramce Borussii świetnie spisał się Marwin Hitz, dwukrotnie powstrzymując rywali. W kolejnych minutach swoich okazji szukali goście. Do wyrównania udało im się doprowadzić w 68. minucie. Po strzale Matsa Hummelsa i interwencji bramkarza piłka trafiła do ustawionego przed bramką Łukasza Piszczka, który strzałem z bliska zdobył swojego pierwszego gola w historii występów w Lidze Mistrzów.

Dziesięć minut później goście z Dortmundu przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bramkarza Zenitu precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Axel Witsel. Gospodarze nie byli już w stanie odpowiedzieć.

Dzięki tej wygranej Borussia awansowała do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie. Zenit rywalizację w Lidze Mistrzów zakończył z zaledwie jednym punktem na koncie.