LM: Man City rozbił Atalantę

Raheem Sterling

Manchester City kontynuuje zwycięską passę w Lidze Mistrzów. Tym razem drużyna Josepa Guardioli efektownie 5:1 pokonała na Etihad Stadium Atalantę Bergamo.

Manchester City przystępował do wtorkowego meczu w roli zdecydowanego faworyta, ale to Atalanta jako pierwsza objęła w tym meczu prowadzenie. W 28. minucie rzut karny podyktowany za faul Fernandinho wykorzystał Ruslan Malinovsky. Radość gości z Bergamo nie trwała jednak długo.

W 34. minucie mistrzowie Anglii doprowadzili do wyrównania. Po bardzo dobrym zagraniu Raheema Sterling z okolic narożnika pola karnego, z pięciu metrów do siatki trafił Sergio Aguero.

Cztery minuty później podopieczni Josepa Guardioli byli już na prowadzeniu. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Aguero, który wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul Andrei Masiello na Sterlingu. Był to jednocześnie ostatni gol w pierwszej połowie.

W 58. minucie gospodarze zdobyli trzeciego gola. Zespołową akcję uderzeniem z kilku metrów wykończył Sterling. Wcale jednak nie zamierzali na tym poprzestawać. W 64. minucie po raz drugi do siatki w tym meczu trafił Sterling, który wykorzystał świetne podanie Gundogana.

W 69. minucie Sterling miał już na swoim koncie klasycznego hattricka. Tym razem posłał piłkę do bramki po świetnym zagraniu Mahreza w pole karne. Jak się później okazało, był to ostatni gol meczu, który zakończył się wygraną 5:1 gospodarzy.

Manchester City – Atalanta Bergamo 5:1 (2:1)

0:1 Malinkovsky (k.) 28′
1:1 Aguero 34′
2:1 Aguero 38′
3:1 Sterling 58′
4:1 Sterling 64′
5:1 Sterling 69′