LM: Historyczne Diabły, dziurawa obrona Romy

Romelu Lukaku

Manchester United został w środę pierwszym klubem w historii Ligi Mistrzów, który awansował do kolejnej rundy, mimo że pierwszy mecz u siebie przegrał różnicą dwóch lub więcej bramek. PSG z kolei pierwszy raz od ponad 20 lat straciło dwa gole w ciągu pierwszych 30 minut spotkania LM, a Roma w 31. meczu z rzędu w tych rozgrywkach nie zachowała czystego konta.

Co więcej, Giallorossi przegrali wyjazdowe spotkanie w fazie pucharowej po raz ósmy z rzędu i trzeci raz nie zdołali awansować, po tym jak musieli grać dogrywkę.

Ciekawostki statystyczne po środowych spotkaniach Ligi Mistrzów:

1 – rzut karny Marcusa Rashforda w meczu z PSG był jego pierwszym w barwach Man Utd w meczu o stawkę

1 – Manchester United to pierwszy zespół w historii Ligi Mistrzów, który awansował do kolejnej fazy, mimo że przegrał pierwszy mecz u siebie różnicą dwóch lub więcej bramek

21 – piłkarze Manchester United zdobywali bramki w 21 kolejnych wyjazdowych spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, wyrównując klubowy rekord ustanowiony między listopadem 1956, a wrześniem 1957, gdy drużynę prowadził legendarny Sir Matt Busby

1997 – Paris Saint Germain nie straciło dwóch bramek w pierwszych 30 minutach spotkania Ligi Mistrzów od października 1997 roku (w meczu z Bayernem Monachium)

2011 – Manchester United zdobył więcej niż dwa gole w wyjazdowym meczu fazy pucharowej Ligi Mistrzów po raz pierwszy od niemal ośmiu lat. Poprzednio Czerwonym Diabłom udało się to w kwietniu 2011 w pojedynku z Schalke

5 – Kylian Mbappe zanotował najwięcej asyst w obecnej edycji Ligi Mistrzów

1:51 – bramka Romelu Lukaku zdobyta w 111. sekundzie była najszybszą strzeloną przez Man Utd w fazie pucharowej Ligi Mistrzów od dziewięciu lat. W marcu 2010 roku Wayne Rooney w spotkaniu z Bayernem Monachium wpisał się na listę strzelców po 63 sekundach gry

3 – Roma trzy razy grała dogrywkę w Pucharze Europy i Lidze Mistrzów, za każdym razem odpadając z rozgrywek

31 – AS Roma to pierwszy zespół w historii Ligi Mistrzów, który tracił przynajmniej jednego gola w 31 kolejnych meczach wyjazdowych w tych rozgrywkach

8 – Roma przegrała osiem ostatnich spotkań wyjazdowych w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Ostatnie zwycięstwo odniosła natomiast w marcu 2008 roku w spotkaniu z Realem Madryt

101 – Iker Casillas zanotował najwięcej zwycięstw w historii Ligi Mistrzów, o jedno więcej, niż Cristiano Ronaldo