LM: Finał na Wembley? Angielskie kluby mają alternatywę dla UEFA

Josep Guardiola
Josep Guardiola Pressfocus

Według Football London przedstawiciele Manchester City oraz Chelsea zaproponowali władzom UEFA przeniesienie tegorocznego finału Ligi Mistrzów na Wembley. Planowo ostatni mecz elitarnych rozgrywek ma odbyć się w Stambule, ale angielskie kluby mają pomysł jak to zmienić.

Angielski finał Ligi Mistrzów

W tegorocznej odsłonie Champions League do finału doszły dwie angielskie ekipy. Manchester City oraz Chelsea dokonały formalności na własnych stadionach i zasłużenie spotkają się 29 maja. UEFA wiele miesięcy wcześniej zarezerwowała na ten mecz odpowiednie miejsce, a wybór padł na Olimpijski Ataturk w Stambule.

Football London przekazał, że przedstawiciele Obywateli i The Blues są zdeterminowani, aby finałowe spotkanie zostało rozegrane na Wembley w Londynie. Co więcej do angielskiego związku FA już dotarły odpowiednie dokumenty, mające na celu pomóc w rozmowach z władzami UEFA.

Turcja zmaga się z ogromną falą zarażeń

Według wielu brytyjskich ekspertów ds. Zdrowia publicznego zezwolenie wielu kibicom na podróż do tureckiego miasta byłoby wysoce nieodpowiedzialne. Na tej podstawie finaliści zaapelowali do UEFA, że w Turcji przypadki zachorowań na COVID-19 wymknęły się spod kontroli. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan całkowicie zablokował kraj od 29 kwietnia do 17 maja. Na dodatek współczynniki zakażeń SARS-CoV-2 na tureckiej ziemi są obecnie najwyższe w całej Europie.

W konsekwencji Manchester City i Chelsea w trosce o swoich kibiców poprosiły o zmianę miejsca spotkania i dominację zdrowego rozsądku podczas całego wydarzenia.

UEFA pozostaje nieugięta

Władze UEFA pozostają nieugięte i nie zważają na propozycję z Wysp. Wszystko wskazuje na to, że oba zespoły otrzymają po 4000 biletów do dystrybucji dla swoich sympatyków.

Przed finałem rozpatrywano trzy wstępne scenariusze operacyjne. Pierwszym była normalna sytuacja sprzed pandemii, w której nie potrzebne są żadne ograniczenia. Drugi dotyczy szybkiego testowania wszystkich obecnych, lub zajęcie 50% możliwych miejsc. Natomiast trzeci, który jest dziś aktywnie realizowany, to zapewnienie fanom 20-30% miejsc siedzących wraz z zachowaniem minimalnej odległości między zajętymi krzesełkami.

Manchester City
Chelsea
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 29. maja 2021 20:57.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze