LM: dwumecz Chelsea – Porto na neutralnym terenie

Thomas Tuchel
Thomas Tuchel fot. PressFocus

Chelsea FC w spotkaniu 1/4 finału Ligi Mistrzów zmierzy się z Porto. Wiadomo już, że mecze nie będą rozegrane w Anglii i Portugalii, a na neutralnym terenie. Informacje w sprawie konfrontacji z udziałem obu drużyn przekazała UEFA.

Pandemia wymusza różne rozwiązania

Chelsea z ekipą Sergio Conceicao zmierzy się na stadionie w Sevilli. Taki ruch ze strony Europejskiej Unii Piłkarskiej ma być zabezpieczeniem na wypadek rozwoju pandemii koronawirusa, przez którą mogą zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia.

Pierwsze starcie z udziałem The Blues i Porto odbędzie się już 7 kwietnia. Rewanż natomiast ma się odbyć 13 kwietnia. Zwycięzca tej rywalizacji w kolejnej fazie rozgrywek zmierzy się z lepszym z pary Liverpool – Real Madryt.

Chelsea do ćwierćfinału Ligi Mistrzów awansowała po pokonaniu Atletico Madryt. W roli gospodarza wygrała z Los Colchoneros 2:0, a na wyjeździe 1:0. Tymczasem zawodnicy Smoków niespodziewanie wyeliminowali z elitarnych rozgrywek Juventus. Na swoim stadionie wygrali 2:1, a na Allianz Stadium miał miejsce rezultat 3:2 dla Starej Damy. Tym samym lepszy bilans goli po stronie Porto, zdecydował o tym, że właśnie ta ekipa ma wciąż szanse na końcowy triumf w rozgrywkach.

Smoki znów sprawią psikusa wszystkim?

W powszechnej opinii faworytem do tego, aby znaleźć się w gronie czterech najlepszych zespołów Ligi Mistrzów, jest zespół z Londynu. Niemniej portugalska drużyna ma nadzieję, że uda się jej sprawić kolejną niespodziankę. Chelsea po raz ostatni triumfowała w elitarnych rozgrywkach w 2012 roku. Porto natomiast wygrało Ligę Mistrzów po raz ostatni w 2004 roku.

FC Porto
Chelsea
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 7. kwietnia 2021 20:56.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 4 comments