LM: Barcelona zdemolowała Lyon

Lionel Messi

Katalonia może dziś być dumna ze swoich piłkarzy. Barcelona awansowała bowiem w środowy wieczór do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów, pokonując na swoim stadionie Olympique Lyon w stosunku pięć do jednego. Na szczególne uznanie w ekipie gospodarzy zasłużył Lionel Messi, który strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty.

Drużyna z Katalonii rzuciła się do ataku już od pierwszej minuty, a efektem tego była szansa na strzelenie gola Lionela Messiego, który już na samym początku mógł wpisać się na listę strzelców. Jego strzał wybronił jednak bramkarza gości. Argentyńczyk szybko dostał jednak drugą szansę, bowiem w 18. minucie sędzia Szymon Marciniak podyktował rzut karny, który wykonał nikt inny jak kapitan Barcelony.

Gospodarze zdążyli jeszcze w pierwszej połowie podwyższyć na 2:0. Tym razem jednak gola zdobył Coutinho, a dodatkowo nastroje francuskiego zespołu mógł zepsuć fakt, że w 34. minucie musieli oni dokonać zmiany bramkarza, bowiem kontuzji doznał Anthony Lopes.

Humory drużyny z Lyonu poprawiły się jednak w drugiej części gry. Lucas Tousart zdobył bowiem gola, wykorzystując chaotyczną postawę defensorów gości, a tym samym przywrócił nadzieję na pozytywny wynik dla swojego zespołu.

Końcówka spotkania rozwiała jednak wszelkie wątpliwości odnośnie tego, która drużyna awansuje dalej. Barcelona trzykrotnie potrafiła skierować futbolówkę do bramki gości w przeciągu zaledwie ośmiu minut, nokautując Olympique Lyon w stosunku pięć do jednego. Najpierw gola strzelił Lionel Messi, a następnie swoje trzy grosze dołożyli: Gerard Pique oraz Ousmane Dembele. Awans w przekonującym stylu.

FC Barcelona – Olympique Lyon 5:1 (2:0)