Klopp w końcu miał powody do zadowolenia. “Powinniśmy strzelić więcej goli”

Juergen Klopp

Liverpool pokonał Ajax we wtorkowy wieczór w ramach Ligi Mistrzów. Wiktoria aktualnych wicemistrzów Premier League nie była jednak zdecydowana. Lider Eredivisie postawił się gigantowi ligi angielskiej. Po meczu kilka zdań na temat rywalizacji wyraził opiekun teamu z Anfield Road.

• Liverpool wrócił na zwycięski szlak po bolesnej porażce z Napoli (1:4)
  • The Reds w pokonanym polu postawili Ajax (2:1)
  • Po wtorkowy starciu na temat jego przebiegu wypowiedział się opiekun angielskiej ekipy

Klopp skomentował zwycięstwo nad Ajaxem

Liverpool pokonał u siebie mistrzów Holandii dzięki bramce zdobytej w 89. minucie przez Joela Matipa. Tymczasem menedżer The Reds przekonywał, że jego zespół powinien zamknąć spotkanie już w pierwszej połowie.

Myślę, że wszyscy widzieli, że zrozumieliśmy, że musimy wprowadzić zmiany w grze. Chłopaki dobrze się spisali. Mieliśmy wiele dobrych momentów w grze z silnym przeciwnikiem. Zdobyliśmy pierwsi bramkę i powinniśmy strzelić więcej goli. Zwłaszcza po stałych fragmentach gry – przekonywał Juergen Klopp cytowany przez BBC Sport.

Nie jestem pewny, czy atak bramkowy Ajaksu był ich pierwszym w meczu, ale nie mieli zbyt wielu szans. W naszej sytuacji okazuje się, że wszystko może się zdarzyć. Mohammed Kudus popisał się świetnym uderzeniem i było 1:1. Ostatecznie jednak wygraliśmy, więc nie będę wybrzydzał – kontynuował Niemiec.

– To pierwszy krok, bardzo ważny krok. Teraz mamy dziwną przerwę, dość długą. Brighton czeka – zakończył opiekun Liverpoolu.

W najbliższy weekend piłkarze The Reds będą pauzować, bo spotkanie z Chelsea zostało przełożone. Liverpool wróci zatem do gry dopiero po przerwie reprezentacyjnej.