Znamy datę losowania ćwierćfinałów Ligi Mistrzów

W piątek, 17 marca, o godzinie 12:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie ćwierćfinałów Ligi Mistrzów w sezonie 2022/23. Podczas uroczystości poznamy też pary półfinałowe, a transmisję będzie można śledzić na oficjalnej stronie UEFA.

Manchester City
PressFocus Na zdjęciu: Manchester City
  • Losowanie ćwierćfinałów Ligi Mistrzów odbędzie się w piątek 17 marca
  • Początek uroczystości o godzinie 12:00
  • W grze pozostało osiem drużyn, w tym najwięcej, bo trzy z Serie A

Kiedy losowanie ćwierćfinałów Ligi Mistrzów?

W środę wieczorem poznaliśmy już wszystkich ćwierćfinalistów tego sezonu Ligi Mistrzów. Do Bayernu Monachium, Benfiki Lizbony, Chelsea, Interu Mediolan, AC Milan i Manchesteru City dołączyły zespoły Realu Madryt oraz SSC Napoli.

Piątkowe losowanie ćwierćfinałów Ligi Mistrzów jest losowaniem otwartym. Oznacza to, że nie ma żadnych ograniczeń, a co za tym idzie kluby z tej samej federacji, a także kluby, który rywalizowały ze sobą na etapie fazy grupowej mogą zagrać przeciwko sobie.

Podczas losowania najpierw poznamy pary ćwierćfinałowe, a następnie rozlosowany zostanie zestaw par półfinałowych. Ponadto zostanie wyłoniony “gospodarz” finału.

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe odbędą się 11 i 12 kwietnia, natomiast rewanże 18 i 19 kwietnia. Półfinały odbędą się 9 i 10 maja, a rewanże tydzień później. Wielki finał zostanie rozegrany 10 czerwca.

Zobacz także: Lech zagra przy zamkniętym dachu i na sztucznej murawie. “To nie może być naszą wymówką”

Komentarze