“Nowa Barca Lewandowskiego” Polak bohaterem okładek przed meczem z Viktorią Pilzno.

Piłkarze FC Barcelony
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze FC Barcelony

Ogromne poruszenie panuje w Hiszpanii przed pierwszym meczem FC Barcelony w Lidze Mistrzów z Viktorią Pilzno. Dzienniki sportowe podkreślają, że będzie to kolejny sprawdzian dla drużyny prowadzonej przez Xaviego. Podkreślają również istotę roli lidera, jaką pełni w klubie Robert Lewandowski.

  • FC Barcelona w środę zmierzy z Viktorią Pilzno w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów
  • Mecz z mistrzem Czech jest tematem dnia w hiszpańskiej prasie
  • Dziennikarze oczekują, że zespół do zwycięstwa znów poprowadzi Robert Lewandowski

Lewandowski awizowany do gry w wyjściowym składzie

Poprzednia edycja Ligi Mistrzów zakończyła się dla FC Barcelony potężnym rozczarowaniem. Po raz pierwszy od 19 lat Duma Katalonii nie wyszła z grupy, plasując się dopiero na trzeciej pozycji za Bayernem Monachium i Benfiką. Z tego też względu przed meczem z Viktorią Pilzno w Barcelonie panuje podniosła atmosfera oczekiwania na to, jak zaprezentuje się prowadzona przez Xaviego drużyna.

Hiszpańskie dzienniki sportowe podkreślają istotę środowego meczu. Obszerny materiał poświęciła temu Marca.

“Transfery Roberta Lewandowskiego, Julesa Kounde, Marcosa Alonso, Raphinhy oraz ekonomiczne poświęcenia, jakich Barcelona dokonała tego lata, są odpowiedzią na jeden cel: ponownie zmienić Barcę w drużynę mistrzów. Aby osiągnąć ten cel, Xavi wymagał rewolucji w szatni. I dostał to. Po bardziej niż obiecującym starcie w LaLidze (ma 10 punktów, 11 bramek zdobytych i tylko jedną straconą), nadszedł czas na długo wyczekiwaną Ligę Mistrzów, która przyniosła klubowi w ostatnich sezonach tyle niepokojów i rozczarowań” – napisano w dzienniku. 

Katalońska prasa podkreśla natomiast, jak ważna dla przebiegu spotkania będzie dyspozycja Roberta Lewandowskiego

“Rozpoczyna się marzenie” – brzmi tytuł okładki Mundo Deportivo. “Nowa Barca Lewandowskiego debiutuje w Lidze Mistrzów, a Xavi mówi o maksymalnych ambicjach w Europie”– można przeczytać dalej.

“Po marzenia! “Dziś zespół dowodzony przez Xaviego musi podnieść pierwszy kamień z całkowitej przebudowy fasady i fundamentów. Barcelona nie może sobie pozwolić na utratę prestiżu w Lidze Mistrzów, która do 2015 roku była przyjaznym terytorium. Miejsce, w którym Barca czuła się komfortowo i była powszechnie szanowana. Straciła jednak szacunek wielkich Europy. Nie można stwierdzić, że było to niesprawiedliwe” – napisali dziennikarze Sportu.

Spotkanie FC Barcelony z Viktorią Pilzno rozpocznie się w środę 7 września o godzinie 21:00. Blaugrana rywala podejmie na Camp Nou.

Sprawdź: Barcelona zaprezentowała dwa ostatnie nabytki

Komentarze